Kontakt
  • GPS: 50.60073, 15.8458
Popis atrakce

U Hertvíkovic ve východních Krkonoších se nachází obec Mladé Buky a v ní stejnojmenné lyžařské středisko. Ski areál Mladé Buky si pro příznivce zimních sportů přichystal hned devět sjezdovek a snowpark o celkové délce přes 5 kilometrů. Svahy jsou většinou mírné - modré -, 700 metrů dlouhý červený Slalomový svah je pak určený pro pokročilejší lyžaře.

Na sjezdovky vyváží sportovce 7 vleků včetně třísedačkové lanovky, zajímavostí je pak 1,5 kilometru dlouhá bobová dráha, na které si užijí spoustu legrace návštěvníci bez rozdílu věku. BaldaPark pro nejmenší lyžaře disponuje řadou figurek, slalomů a průjezdů, ale také dětským lanem a pojízdným kobercem.

Kdo chce zapracovat na technice, může využít lyžařské školy, k dispozici jsou také půjčovna se servisem a díky umělému osvětlení i večerní lyžování. O hladové žaludky hostů areálu se starají restaurace Kravín, Čertova bouda i rychlé občerstvení Rotunda Nebíčko.

Přímo z horní stanice lanové dráhy je možné napojit se na 5kilometrový běžecký okruh s krásnými výhledy na Krkonoše.

Mapa
Turistická mapa (GPS 50.60073, 15.8458)
Google mapy (navigace)
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Ski areál Mladé Buky

2.2 km
Zřícenina hradu Břecštejn
Zříceniny

Břecštejn je hradní zřícenina asi 6 kilometrů západně od města Trutnov. V podhradí se rozkládá malá ves Hrádeček.

První zmínky o hradu jsou ze 14. století. Hrad vyrostl ...

Vlčice
5.7 km
Aquacentrum Jánské lázně
Koupání

V Janských Lázních na vás čeká moderní aquacentrum s rehabilitačním bazénem nepravidelného tvaru napouštěným teplými minerálními prameny.

Najdete tady atrakce, jako jsou...

Janské Lázně
5.8 km
Dělostřelecká tvrz Stachelberg
Muzea a historie

Nedaleko Rýchorského lesa v podhůří Krkonoš stojí mezi Trutnovem a Žacléřem součást bývalého československého opevnění, dělostřelecká tvrz Stachelberg, neboli Ježová hora...

Žacléř
6.3 km
Ski areál Černá hora - Janské lázně
Lyžování

V Janských Lázních v jihovýchodní části nejvyšších českých hor, Krkonoš, se na svazích Černé hory rozkládá stejnojmenné lyžařské středisko. Příznivcům zimních sportů je v...

Janské Lázně
6.4 km
Muzeum Podkrkonoší v Trutnově
Muzea a historie

Severočeský Trutnov a jeho zámek jsou domovem regionálního vlastivědného muzea, které nabízí širokou sbírku artefaktů a zajímavé výstavy.

Návštěvníci se v Muzeu Podkrkon...

Trutnov
6.5 km
Ski areál Žacléř
Lyžování

Severně od Trutnova v severovýchodních Čechách se v nejvýchodnějším cípu našich nejvyšších hor, Krkonoš, nachází Lyžařské středisko Žacléř - Prkenný Důl.

Ski areál nabí...

Žacléř
6.6 km
Gablenzův památník na Šibeníku
Rozhledny

Na vrcholku kopce Šibeník v Trutnově stojí jedna z nejunikátnějších rozhleden u nás. Má podobu 20 metrů vysokého litinového obelisku, jehož dutým tělem vede na vrchol 60 ...

Trutnov
6.7 km
Tkalcovské muzeum
Muzea a historie

V Trutnově v severních Čechách našlo v Domě pod jasanem svůj domov netradiční Tkalcovské muzeum s interaktivní expozicí.

Návštěvníci se prostřednictvím prohlídky s průvo...

Trutnov