Kontakt
  • GPS: 50.63039, 15.91311
Popis atrakce

Nedaleko Rýchorského lesa v podhůří Krkonoš stojí mezi Trutnovem a Žacléřem součást bývalého československého opevnění, dělostřelecká tvrz Stachelberg, neboli Ježová hora.

Stachelberg byl budován v letech 1938-39, nikdy však nebyl dokončen. Dnes je největší dělostřelecká tvrz u nás domovem zajímavého vojenskohistorického muzea.

Návštěvníci se tady mohou těšit na jeden z největších bunkrů u nás, unikátní podzemí dlouhé 3,5 kilometru, expozici věnovanou československému opevnění, lehké pevnůstky nebo obnovené zákopy z roku 1938.

Zatímco vojenskohistorickou expozici si zájemci mohou projít samostatně, do pozemí a lehké pevnůstky (takzvaného řopíku) se podívají s průvodcem.

Kolem areálu vede Naučná stezka "Opevněné Trutnovsko" a stojí tady také rozhledna Eliška, ze které jsou nádherné výhledy do okolí. Komu vyhládne, může se občerstvit, k dispozici je také prodej publikací, pohlednic a turistických známek.

Mapa
Turistická mapa (GPS 50.63039, 15.91311)
Google mapy (navigace)
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Dělostřelecká tvrz Stachelberg

2.5 km
Městské muzeum Žacléř
Muzea a historie

V Žacléři u Trutnova v severovýchodních Čechách se v památkově chráněné budově bývalého soudu nachází muzeum, jehož minulost sahá až do 30. let minulého století.

Návštěv...

Žacléř
5.3 km
Tkalcovské muzeum
Muzea a historie

V Trutnově v severních Čechách našlo v Domě pod jasanem svůj domov netradiční Tkalcovské muzeum s interaktivní expozicí.

Návštěvníci se prostřednictvím prohlídky s průvo...

Trutnov
7.4 km
Koupaliště Trutnov
Koupání

Na městském koupališti v Trutnově na návštěvníky čekají 25metrový plavecký bazén a rozsáhlé laguny. Voda v nich je vyhřívaná a tak se tady vykoupete i v chladnějších dnec...

Trutnov
7.6 km
Muzeum Podkrkonoší v Trutnově
Muzea a historie

Severočeský Trutnov a jeho zámek jsou domovem regionálního vlastivědného muzea, které nabízí širokou sbírku artefaktů a zajímavé výstavy.

Návštěvníci se v Muzeu Podkrkon...

Trutnov
7.9 km
Zřícenina hradu Břecštejn
Zříceniny

Břecštejn je hradní zřícenina asi 6 kilometrů západně od města Trutnov. V podhradí se rozkládá malá ves Hrádeček.

První zmínky o hradu jsou ze 14. století. Hrad vyrostl ...

Vlčice
8.3 km
Gablenzův památník na Šibeníku
Rozhledny

Na vrcholku kopce Šibeník v Trutnově stojí jedna z nejunikátnějších rozhleden u nás. Má podobu 20 metrů vysokého litinového obelisku, jehož dutým tělem vede na vrchol 60 ...

Trutnov
NaVylet.cz