Kontakt
  • GPS: 50.77463, 15.06869
Popis atrakce

V Liberci v severních Čechách má své sídlo muzeum, založené jako uměleckoprůmyslové muzeum už v roce 1873, patří tedy mezi nejstarší svého druhu u nás.

Severočeské muzeum v Liberci je také jedním z největších muzeí v České republice. Pochlubit se může bohatými sbírkami uměleckoprůmyslových řemesel, historickými, etnografickými a přírodovědeckými sbírkami. Za zmínku určitě stojí obrovská kolekce orientálních koberců a gobelínů, ale také na 160 tisíc negativů, nejstarší z nich z roku 1860.

Nechybí "Expozice historických hudebních automatů", z nichž většina je plně funkčních, nebo "Expozice přírody Liberecka" s řadou zajímavých dioramat. Unikátem je Metelkův mechanický betlém s 260 dřevěnými figurami.

Součástí muzeu je nově zrekonstruovaná renesanční věž bývalé liberecké radnice, v "Dendrologické expozici" v muzejním parku se zájemci mohou seznámit s mnoha druhy dřevin.

Až do Vánoc roku 2019 prochází muzeum rozsáhlou rekonstrukcí a pro veřejnost je uzavřeno.

ubytování Liberec
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.77463, 15.06869)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Severočeské muzeum v Liberci

0.7 km
Botanická zahrada v Liberci
Zoologie a botanika

V Liberci, jen co by kamenem dohodil od Lidových sadů Petra Bezruče a městské zoo, se nachází pěkná botanická zahrada. Botanická zahrada v Liberci byla založena už před 1...

Liberec
0.9 km
Zoologická zahrada Liberec
Zoologie a botanika

Liberec v severních Čechách je domovem nejstarší zoologické zahrady v České republice, založené už v roce 1904.

V areálu o ploše 13 hektarů se tady chová více než 170 dr...

Liberec
1.1 km
Úniková hra Tajemná výprava
Adrenalinové atrakce

Kam zmizel proslulý dobrodruh Klein? Ze své poslední cesty se doposud nevrátil a vašim úkolem je zjistit, proč se tak stalo. Kam vlastně dobrodruh odcestoval a co se mu t...

Liberec
1.4 km
Romantický let v balónu pro dva
Jiné atrakce

Vydejte se do oblak v proutěném koši pod obřím balónem, který pohání horký vzduch a vzdušné proudy. Let balónem je čistokrevná romantika a celý koš budete mít jen sami pr...

Liberec
1.7 km
Rozhledna Liberecká výšina
Rozhledny

V lesích nad Lidovými sady asi kilometr severně od Liberce najdete vyhlídkovou stavbu s restaurací, připomínající středověký hrad.

Liberecká výšina byla postavena už v r...

Liberec
1.9 km
iQLANDIA science centre
Jiné atrakce

iQLANDIA je moderní vědecko-zábavní centrum s 4K Planetáriem a stovkami originálních interaktivních exponátů! Svět vědy a techniky, který tě uhrane a nepustí.

iQLANDIA j...

Liberec
2.1 km
Aquapark Babylon
Koupání

Svět Julese Verna se vám otevře v libereckém aquaparku, který nedávno prošel rekonstrukcí. Najdete zde několik bazénů se spoustou atrakcí, jako jsou skluzavky, tobogany, ...

Liberec
3.0 km
Koupaliště Vápenka
Koupání

Vápenka je rodinné koupaliště, které návštěvíkům kromě hlavního 50 metrů dlouhého bazénu nabízí také brouzdaliště pro děti.

K opalování zvou travnaté plochy, k dispozici...

Liberec