Kontakt
  • GPS: 50.77463, 15.06869
Popis atrakce

V Liberci v severních Čechách má své sídlo muzeum, založené jako uměleckoprůmyslové muzeum už v roce 1873, patří tedy mezi nejstarší svého druhu u nás.

Severočeské muzeum v Liberci je také jedním z největších muzeí v České republice. Pochlubit se může bohatými sbírkami uměleckoprůmyslových řemesel, historickými, etnografickými a přírodovědeckými sbírkami. Za zmínku určitě stojí obrovská kolekce orientálních koberců a gobelínů, ale také na 160 tisíc negativů, nejstarší z nich z roku 1860.

Nechybí "Expozice historických hudebních automatů", z nichž většina je plně funkčních, nebo "Expozice přírody Liberecka" s řadou zajímavých dioramat. Unikátem je Metelkův mechanický betlém s 260 dřevěnými figurami.

Součástí muzeu je nově zrekonstruovaná renesanční věž bývalé liberecké radnice, v "Dendrologické expozici" v muzejním parku se zájemci mohou seznámit s mnoha druhy dřevin.

Až do Vánoc roku 2019 prochází muzeum rozsáhlou rekonstrukcí a pro veřejnost je uzavřeno.

ubytování Liberec
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.77463, 15.06869)
Google mapy (navigace)
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Severočeské muzeum v Liberci

0.9 km
Zoologická zahrada Liberec
Zoologie a botanika

Liberec v severních Čechách je domovem nejstarší zoologické zahrady v České republice, založené už v roce 1904.

V areálu o ploše 13 hektarů se tady chová více než 170 dr...

Liberec
1.7 km
Rozhledna Liberecká výšina
Rozhledny

V lesích nad Lidovými sady asi kilometr severně od Liberce najdete vyhlídkovou stavbu s restaurací, připomínající středověký hrad.

Liberecká výšina byla postavena už v r...

Liberec
1.9 km
iQLANDIA science centre
Jiné atrakce

iQLANDIA je moderní vědecko-zábavní centrum s 4K Planetáriem a stovkami originálních interaktivních exponátů! Svět vědy a techniky, který tě uhrane a nepustí.

iQLANDIA j...

Liberec
2.1 km
Aquapark Babylon
Koupání

Svět Julese Verna se vám otevře v libereckém aquaparku, který nedávno prošel rekonstrukcí. Najdete zde několik bazénů se spoustou atrakcí, jako jsou skluzavky, tobogany, ...

Liberec
3.0 km
Koupaliště Vápenka
Koupání

Vápenka je rodinné koupaliště, které návštěvíkům kromě hlavního 50 metrů dlouhého bazénu nabízí také brouzdaliště pro děti.

K opalování zvou travnaté plochy, k dispozici...

Liberec
3.9 km
Dračí vrch
Turistika

Dračí vrch je hora asi 2,5 kilometru od vesnice Fojtka. Na vrcholu se nachází skalní vyhlídka na tzv. Dračím kameni - do skály je vytesáno 70 schodů a na vrcholu je zábra...

Mníšek
4.0 km
Koupaliště Sluníčko
Koupání

Na koupališti ve Vratislavicích nad Nisou najdete dva velké bazény - plavecký o délce 36 metrů a 48 metrů dlouhý bazén pro neplavce.

Dětem jsou k dispozici skluzavka, tr...

Liberec
5.5 km
Jizerská magistrála
Lyžování

Už v roce 1984 se v Jizerských horách začaly upravovat tratě, známé dnes jako Jizerská magistrála. Běžkaři dnes mají v horách na hranicích s Polskem k dispozici bezmála 2...

Bedřichov