Vyhlídková věž Lidových sadů

Kontakt
  • Lidové sady 425/1, Liberec

Vyhlídková věž Lidových sadů

Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 1 hodina.
Časová náročnost je přibližně 1 hodina.

V Lidových sadech Petra Bezruče v severočeském Liberci stojí honosný památkový objekt z počátku 20. století, jehož součástí je také rozhledna, po rozsáhlé rekonstrukci znovu otevřená v roce 1998.

Vyhlídková věž Lidových sadů je vysoká přes 30 metrů, a kdo po jejích 155 schodech vystoupá až na vyhlídkovou plošinu ve výšce 25 metrů, může se těšit na hezké výhledy nejen na samotné město, ale také na hřebeny Jizerských hor za jeho branami.

K rozhledně přiléhá velká zahrada, kde se v průběhu roku koná celá řada akcí, pro nejmenší návštěvníky je tady připraven dětský koutek se spoustou atrakcí. Komu by výhledy z věže v Lidových sadech byly málo, může vyrazit i na další liberecké vyhlídky, nebo třeba strávit pár hodin v liberecké zoologické zahradě, založené už v roce 1919.

Až k rozhledně se dá dojet autem, jezdí sem ale také tramvaje, a tak se za hezkými výhledy z historické stavby mohou vypravit i ti, kteří nemají vlastní dopravu.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Liberec
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.7772, 15.08112)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Vyhlídková věž Lidových sadů

0.1 km
Zoologická zahrada Liberec
Zoologické a botanické zahrady

Liberec v severních Čechách je domovem nejstarší zoologické zahrady v České republice, založené už v roce 1904.

V areálu o ploše 13 hektarů se tady chová více než 170 dr...

Liberec
0.5 km
Botanická zahrada v Liberci
Zoologické a botanické zahrady

V Liberci, jen co by kamenem dohodil od Lidových sadů Petra Bezruče a městské zoo, se nachází pěkná botanická zahrada. Botanická zahrada v Liberci byla založena už před 1...

Liberec
0.8 km
Rozhledna Liberecká výšina
Rozhledny

V lesích nad Lidovými sady asi kilometr severně od Liberce najdete vyhlídkovou stavbu s restaurací, připomínající středověký hrad.

Liberecká výšina byla postavena už v r...

Liberec
0.9 km
Severočeské muzeum v Liberci
Muzea a historie

V Liberci v severních Čechách má své sídlo muzeum, založené jako uměleckoprůmyslové muzeum už v roce 1873, patří tedy mezi nejstarší svého druhu u nás.

Severočeské muzeu...

Liberec
1.3 km
Privátní let balónem na Liberecku
Jiné atrakce

Představte si, jak se vznášíte v oblacích pod obřím balónem, který pohání horký vzduch a vzdušné proudy. Let s balónem představuje autentickou romantiku. Celý koš bude je...

Liberec
1.9 km
Úniková hra Cesta na Měsíc
Adrenalinové atrakce

Píše se rok 1969 a Edwin Aldrin s Neilem Armstrongem právě vystupují z kosmické lodi Apollo 11 na povrch Měsíce. Je to malý krok pro člověka a mnohem větší skok pro lidst...

Liberec
2.7 km
iQLANDIA vědecko-zábavní centrum
Jiné atrakce

iQLANDIA je moderní vědecko-zábavní centrum s 4K Planetáriem a stovkami originálních interaktivních exponátů! Svět vědy a techniky, který tě uhrane a nepustí.

iQLANDIA j...

Liberec
2.8 km
Wellness hotelu Babylon
Koupání

Potěšte své smysly a zrelaxujte se v jedinečném luxusním wellness centru, které je součástí wellness hotelu Babylon. Na ploše větší než 1000 m2 naleznete vše, co budete p...

Liberec