Kontakt
  • GPS: 48.81072, 14.31784
Popis atrakce

V Českém Krumlově v jižních Čechách našlo v budově bývalého barokního jezuitského semináře svůj domov Regionální muzeum se sbírkou více než 30 tisíc předmětů.

Na návštěvníky tady čeká hned několik stálých expozic. Expozice "Historický obraz Českokrumlovska od pravěku do konce 19. století" je seznámí s dějinným vývojem regionu i města od nejstarších dob. Naprosto unikátní je pak "Keramický model Českého Krumlova" z let 1977-1984. K vidění je na něm na 800 stavebních objektů, zákruty řeky Vltavy i městské opevnění, hradby a brány, které dnes už ale neexistují.

"Barokní jezuitská lékárna" prezentuje zařízení barokní oficíny s bohatě vyřezávanými, malovanými a zlacenými regály a výraznou malířskou a řezbářskou výzdobou. Nechybí tady nespočet drobných předmětů, jako jsou hmoždíře, kotlíky, naběračky, kameninové a porcelánové dózy nebo železná „oplatnice“ na výrobu kulatých oplatek.

Muzeum spravuje také Rodný dům Adalberta Stiftera v Horní Plané.

ubytování Český Krumlov
Mapa
Turistická mapa (GPS 48.81072, 14.31784)
Google mapy (navigace)
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Regionální muzeum v Českém Krumlově

0.2 km
Pohádkový dům - Kabinet loutek Národního muzea
Muzea a historie

V pěší zóně historického centra města Český Krumlov v jižních Čechách si našlo svůj domov muzeum, které si oblíbí hlavně děti.

Muzeum loutek v Pohádkovém domě si pro své...

Český Krumlov
0.3 km
Muzeum voskových figurín Český Krumlov
Muzea a historie

V Českém Krumlově v jižních Čechách sídlí v hezky zrekonstruovaném renesančním domě ve středu města Muzeum voskových figurín.

Návštěvníci se tady mohou těšit na osobnost...

Český Krumlov
0.3 km
Zámek Český Krumlov
Hrady a zámky

V Českém Krumlově se nad řekou Vltavou vypíná zámek, jehož počátky sahají až do 13. století. Zámek byl zapsán na seznam UNESCO a svojí architekturou a rozlehlostí patří m...

Český Krumlov
0.3 km
Egon Schiele Art Centrum
Muzea a historie

V Českém Krumlově v jižních Čechách má v historickém komplexu bývalého městského pivovaru ze 16. století své sídlo rozsáhlé mezinárodní kulturní centrum.

Egon Schiele Ar...

Český Krumlov
1.2 km
Grafitový důl
Muzea a historie

V Českém Krumlově v jižních Čechách se návštěvníci mohou těšit na prohlídku podzemí, spoustu informací o historii hornictví v regionu i profesi horníka. To vše a hned naj...

Český Krumlov
1.2 km
Dřevěná krytá lávka
Technické památky

V Českém Krumlově v jižních Čechách je v místní části Nové Spolí nad Vltavou postavena krytá dřevěná trámová lávka z 18. století.

Lávka na čtyřech kamenných podpěrách je...

Český Krumlov
4.2 km
Rozhledna Granátník
Rozhledny

V kopci Granátník pod Kletí, asi 3 kilometry od Českého Krumlova stojí 5 metrů vysoká dřevěná rozhlednička.

Z rozhledny je výhled na Hlubokou, České Budějovice, Novohrad...

Srnín
6.3 km
Klášter Zlatá Koruna
Sakrální pamětihodnosti

Klášter cisterciáků ve Zlaté koruně je jeden z nejcennějších komplexů gotické architektury ve střední Evropě. Díky své poloze v hlubokém vltavském údolí si udržel mnoho z...

Zlatá Koruna