Kontakt
  • GPS: 48.81025, 14.31383
Popis atrakce

V Českém Krumlově v jižních Čechách sídlí v hezky zrekonstruovaném renesančním domě ve středu města Muzeum voskových figurín.

Návštěvníci se tady mohou těšit na osobnosti z českých i světových dějin a region jižních Čech. K vidění jsou tady panovníci Karel IV. nebo František Josef I., Petr Vok, Rudolf II., Marie Terezie nebo Jan Žižka.

Ve sklepení je možné nahlédnout do středověkého městečka, kdo chce, může navštívit alchymistickou dílnu nebo historickou krčmu, nebo se dokonce podívat na to, jak pracovali dávní jihočeští rybáři.

Síň slávy je domovem prezidentů Masaryka, Beneše i Havla, setkat se je tady možné i se skladateli Bedřichem Smetanou nebo Antonínem Dvořákem. Nechybí malíři Pablo Picasso, Salvador Dalí, či dokonce Albert Einstein. Kdo dává přednost hudbě, může se těšit na Micka Jaggera, Tinu Turner nebo Michaela Jacksona.

Expozici skvěle oživují dokonalé zvukové a světelné efekty. Součástí muzea je také Zrcadlový labyrint.

ubytování Český Krumlov
Mapa
Turistická mapa (GPS 48.81025, 14.31383)
Google mapy (navigace)
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Muzeum voskových figurín Český Krumlov

0.1 km
Egon Schiele Art Centrum
Muzea a historie

V Českém Krumlově v jižních Čechách má v historickém komplexu bývalého městského pivovaru ze 16. století své sídlo rozsáhlé mezinárodní kulturní centrum.

Egon Schiele Ar...

Český Krumlov
0.2 km
Pohádkový dům - Kabinet loutek Národního muzea
Muzea a historie

V pěší zóně historického centra města Český Krumlov v jižních Čechách si našlo svůj domov muzeum, které si oblíbí hlavně děti.

Muzeum loutek v Pohádkovém domě si pro své...

Český Krumlov
0.3 km
Regionální muzeum v Českém Krumlově
Muzea a historie

V Českém Krumlově v jižních Čechách našlo v budově bývalého barokního jezuitského semináře svůj domov Regionální muzeum se sbírkou více než 30 tisíc předmětů.

Na návštěv...

Český Krumlov
0.3 km
Zámek Český Krumlov
Hrady a zámky

V Českém Krumlově se nad řekou Vltavou vypíná zámek, jehož počátky sahají až do 13. století. Zámek byl zapsán na seznam UNESCO a svojí architekturou a rozlehlostí patří m...

Český Krumlov
1.0 km
Grafitový důl
Muzea a historie

V Českém Krumlově v jižních Čechách se návštěvníci mohou těšit na prohlídku podzemí, spoustu informací o historii hornictví v regionu i profesi horníka. To vše a hned naj...

Český Krumlov
1.1 km
Dřevěná krytá lávka
Technické památky

V Českém Krumlově v jižních Čechách je v místní části Nové Spolí nad Vltavou postavena krytá dřevěná trámová lávka z 18. století.

Lávka na čtyřech kamenných podpěrách je...

Český Krumlov
4.3 km
Rozhledna Granátník
Rozhledny

V kopci Granátník pod Kletí, asi 3 kilometry od Českého Krumlova stojí 5 metrů vysoká dřevěná rozhlednička.

Z rozhledny je výhled na Hlubokou, České Budějovice, Novohrad...

Srnín
6.5 km
Rozhledna Kleť - 1 083 m n. m.
Jiné atrakce

Kleť (německy Schöninger) je nejvyšší hora Blanského lesa, která leží asi 6 kilometrů od Českého Krumlova. Na jejím vrcholu stojí nejstarší kamenná rozhledna v Čechách – ...

Holubov