Popis atrakce

Na hřebeni nejvyšších českých hor, Krkonoš, najdete na Labské louce místo, které je symbolickým pramenem řeky Labe. Pramen je to skutečně jen symbolický, ten skutečný se nachází o několik stovek metrů dál v prostoru, který je veřejnosti nepřístupný.

Pramen Labe je jedním z nejnavštěvovanějších míst Krkonoš a na návštěvníky tady čeká skruž, do které přitéká a zase z ní odtéká voda, lavičky i kamenná stěna s vyobrazením 26 znaků měst, kterými Labe protéká.

Pramen Labe leží na křižovatce značených turistických tras. Máte-li k dispozici auto, můžete zaparkovat v Horních Mísečkách a odtud dojít 7,5 kilometrů pěšky. Nebo se ještě kousek popovezte autobusovou kyvadlovou dopravou do Zlatého návrší. Odtud jsou to k Prameni na kole nebo pěšky už jen 3,5 kilometru, které určitě stojí za tu námahu. Od Pramene jsou totiž nádherné výhledy a kousek odsud leží také Pančavský vodopád, nejvyšší u nás.

Mapa
Turistická mapa (GPS 50.77557, 15.53628)
Google mapy (navigace)

Nejbližší tipy na výlet v okolí Pramen Labe

1.1 km
Labský vodopád
Vodopády

Ve Špindlerově Mlýně v severních Čechách se v Labské rokli asi kilometr od pramene Labe nachází jeden z nejhezčích a nejmohutnějších vodopádů oblasti, Labský vodopád.

Vod...

Špindlerův Mlýn
1.7 km
Pančavský vodopád
Vodopády

U Špindlerova Mlýna v severních Čechách najdou návštěvníci nejvyšší vodopád v České republice.

Pančavský vodopád se nachází ve východním svahu v horní závěrečné části Lab...

Špindlerův Mlýn
2.3 km
Harachovy kameny
Turistika

Harrachovy kameny jsou desátou nejvyšší horou české strany Krkonoš. Leží asi 6 kilometrů severozápadně od Špindlerova Mlýna. Na vrcholu najdete zajímavé žulové skalky, ze...

Špindlerův Mlýn
3.7 km
Mužské kameny
Turistika

Mužské kameny je hora v Krkonoších, ležící na česko-polské hranici asi 6 kilometrů severně od Špindlerova Mlýna. Na vrcholu se nachází výrazná, asi 10 metrů vysoká žulová...

Špindlerův Mlýn