Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 3 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 3 hodiny.

Na hřebeni nejvyšších českých hor, Krkonoš, najdete na Labské louce místo, které je symbolickým pramenem řeky Labe. Pramen je to skutečně jen symbolický, ten skutečný se nachází o několik stovek metrů dál v prostoru, který je veřejnosti nepřístupný.

Pramen Labe je jedním z nejnavštěvovanějších míst Krkonoš a na návštěvníky tady čeká skruž, do které přitéká a zase z ní odtéká voda, lavičky i kamenná stěna s vyobrazením 26 znaků měst, kterými Labe protéká.

Pramen Labe leží na křižovatce značených turistických tras. Máte-li k dispozici auto, můžete zaparkovat v Horních Mísečkách a odtud dojít 7,5 kilometrů pěšky. Nebo se ještě kousek popovezte autobusovou kyvadlovou dopravou do Zlatého návrší. Odtud jsou to k Prameni na kole nebo pěšky už jen 3,5 kilometru, které určitě stojí za tu námahu. Od Pramene jsou totiž nádherné výhledy a kousek odsud leží také Pančavský vodopád, nejvyšší u nás.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Špindlerův Mlýn
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.77557, 15.53628)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Pramen Labe

1.1 km
Labský vodopád
Vodopády

Ve Špindlerově Mlýně v severních Čechách se v Labské rokli asi kilometr od pramene Labe nachází jeden z nejhezčích a nejmohutnějších vodopádů oblasti, Labský vodopád.

Vo...

Špindlerův Mlýn
1.7 km
Pančavský vodopád
Vodopády

U Špindlerova Mlýna v severních Čechách najdou návštěvníci nejvyšší vodopád v České republice.

Pančavský vodopád se nachází ve východním svahu v horní závěrečné části La...

Špindlerův Mlýn
2.3 km
Harachovy kameny
Turistika

Harrachovy kameny jsou desátou nejvyšší horou české strany Krkonoš. Leží asi 6 kilometrů severozápadně od Špindlerova Mlýna. Na vrcholu najdete zajímavé žulové skalky, ze...

Špindlerův Mlýn
2.7 km
Mohyla Mistra Hanče a Vrbaty
Památníky

Severně od Horních Míseček se na území Krkonošského národního parku nad Vrbatovou boudou k nebi vypíná Mohyla Hanče a Vrbaty.

Mohyla byla na Zlatém návrší v nadmořské v...

Špindlerův Mlýn
3.7 km
Mužské kameny
Turistika

Mužské kameny je hora v Krkonoších, ležící na česko-polské hranici asi 6 kilometrů severně od Špindlerova Mlýna. Na vrcholu se nachází výrazná, asi 10 metrů vysoká žulová...

Špindlerův Mlýn
4.2 km
Šmídova vyhlídka nad Strmou strání
Turistika

Severně od Horních Míseček a asi 1 kilometr od Medvědína, jen co by kamenem dohodil od Špindlerova Mlýna, se v srdci našich nejvyšších hor, Krkonoš, nad Strmou strání nac...

Špindlerův Mlýn
4.4 km
Vyhlídka Ptačí kámen
Turistika

Severně od Špindlerova Mlýna se na území našich nejvyšších hor, Krkonoš, jen co by kamenem dohodil od hranice s Polskem, k nebi vypíná Ptačí kámen.

Skalní vyhlídka, znám...

Špindlerův Mlýn
4.6 km
Dívčí kameny
Turistika

Dívčí kameny je hora v Krkonoších cca 6 kilometrů severně od Špindlerova Mlýna. Na vrcholu se nacházejí výrazná žulová skaliska s balvanovými a suťovými poli. Vrcholové s...

Špindlerův Mlýn