Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 30 minut.
Časová náročnost je přibližně 30 minut.

Severně od Horních Míseček se na území Krkonošského národního parku nad Vrbatovou boudou k nebi vypíná Mohyla Hanče a Vrbaty.

Mohyla byla na Zlatém návrší v nadmořské výšce 1 416 metrů vystavěna v roce 1925 na památku tragické události, při které v roce 1913 při lyžařském závodě zahynuli ve sněhové bouři známý český závodník Bohumil Hanč a jeho přítel Václav Vrbata. Za války byla mohyla poničena, po jejím skončení ale byla znovu opravena a dnes je oblíbeným cílem návštěvníků.

Od prosté kamenné mohyly jsou nádherné výhledy do širokého okolí - do Labského dolu s Labskou boudou, na boudu U Sněžných jam s přírodní rezervací ledovcových karů, ale také na Petrovu boudu. Zájemci o geologii se mohou těšit na zajímavé útvary, vzniklé mrazovým zvětráváním, jako jsou například kamenná moře.

Návštěvníci mohylu najdou asi 2,5 kilometru severozápadně od Horních Míseček. Leží na červené turistické značce mezi Vrbatovou boudou a Harrachovými kameny. Až k Vrbatově boudě zajíždí autobus, odkud je to k samotné mohyle už jen pár set metrů. V zimě se sem můžete vypravit na běžkách.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Špindlerův Mlýn
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.75232, 15.54764)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Mohyla Mistra Hanče a Vrbaty

0.7 km
Harachovy kameny
Turistika

Harrachovy kameny jsou desátou nejvyšší horou české strany Krkonoš. Leží asi 6 kilometrů severozápadně od Špindlerova Mlýna. Na vrcholu najdete zajímavé žulové skalky, ze...

Špindlerův Mlýn
1.0 km
Pančavský vodopád
Vodopády

U Špindlerova Mlýna v severních Čechách najdou návštěvníci nejvyšší vodopád v České republice.

Pančavský vodopád se nachází ve východním svahu v horní závěrečné části La...

Špindlerův Mlýn
1.7 km
Šmídova vyhlídka nad Strmou strání
Turistika

Severně od Horních Míseček a asi 1 kilometr od Medvědína, jen co by kamenem dohodil od Špindlerova Mlýna, se v srdci našich nejvyšších hor, Krkonoš, nad Strmou strání nac...

Špindlerův Mlýn
2.1 km
Labský vodopád
Vodopády

Ve Špindlerově Mlýně v severních Čechách se v Labské rokli asi kilometr od pramene Labe nachází jeden z nejhezčích a nejmohutnějších vodopádů oblasti, Labský vodopád.

Vo...

Špindlerův Mlýn
2.7 km
Pramen Labe
Turistika

Na hřebeni nejvyšších českých hor, Krkonoš, najdete na Labské louce místo, které je symbolickým pramenem řeky Labe. Pramen je to skutečně jen symbolický, ten skutečný se ...

Špindlerův Mlýn
3.9 km
Huťský vodopád
Vodopády

Na Huťském potoce nedaleko od Rokytnice nad Jizerou v severovýchodních Čechách leží Huťský vodopád.

Vodopád je vysoký asi 20 metrů a název - stejně jako potok - dostal p...

Rokytnice nad Jizerou
4.0 km
Vyhlídka Ptačí kámen
Turistika

Severně od Špindlerova Mlýna se na území našich nejvyšších hor, Krkonoš, jen co by kamenem dohodil od hranice s Polskem, k nebi vypíná Ptačí kámen.

Skalní vyhlídka, znám...

Špindlerův Mlýn
4.0 km
Mužské kameny
Turistika

Mužské kameny je hora v Krkonoších, ležící na česko-polské hranici asi 6 kilometrů severně od Špindlerova Mlýna. Na vrcholu se nachází výrazná, asi 10 metrů vysoká žulová...

Špindlerův Mlýn