Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.

U Města Albrechtice v severní části Slezska, jen co by kamenem dohodil od hranice se sousedním Polskem, našla svůj domov naučná stezka, na které si přijdou na své hlavně děti.

Pohádková stezka ke Krtečkově studánce byla otevřena teprve před několika lety a na její trase na nejmenší návštěvníky i jejich rodiče čeká celá řada pohádkových postaviček - Dr. Voštěp, jelen Větroplach Smolíčka pacholíčka, trpaslíci, skřítek Měcháček, hejkal, Žabí princ, bludička, rytíř a konečně také Krteček u své studánky.

Stezka měří jen necelé 2 kilometry, i tak se na ni vešlo hned 11 zastavení, na kterých se návštěvníci mohou těšit na spoustu záludných otázek a úkolů, ale také si třeba vyzkoušet vytvořit obličej z přírodních materiálů, hodit si šiškou na cíl nebo si zacvičit v přírodní posilovně. Na závěr cesty nesmí chybět zvonec - tak už na něj jen zazvonit a pohádkové stezce je konec.

Stezka začíná na rozcestí mezi Městem Albrechtice, Piskořovem a Biskupicemi u kapličky a vede souběžně s modře značenou turistickou trasou, takže se na ní nikdo neztratí. Do Města Albrechtice jezdí vlak, a tak ke Krtečkovi můžou zamířit i ti, kteří nemají k dispozici vlastní dopravu.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Město Albrechtice
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.18842, 17.60381)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Pohádková stezka ke Krtečkově studánce

1.9 km
Dvojrozhledna Hraniční vrch
Rozhledny

U Města Albrechtice ve Slezsku stojí na samé hranici Česka se sousedním Polskem unikátní dvojrozhledna. Na Hraničním vrchu v nadmořské výšce 527 metrů tady byla v roce 20...

Město Albrechtice
4.9 km
Rozhledna Strážnice
Rozhledny

Na vrchu Strážnice asi kilometr od obce Liptaň na Osoblažsku stojí rozhledna stejného jména.

8metrová dřevěná rozhledna má tři vyhídkové plošiny, ale kvůli vzrostlým str...

Liptaň
5.5 km
Zámek Linhartovy
Hrady a zámky

Zámek Linhartovy byl postaven ve stejnojmenné vesnici, která je dnes částí města Město Albrechtice. Zámek vznikl na místě vodní tvrze z konce 14. století, kterou zbudoval...

Město Albrechtice
6.4 km
Zámek Slezské Rudoltice
Hrady a zámky

Ve Slezských Rudolticích stojí hezký barokní zámek vystavěný ve druhé polovině 16. století jako renesanční reprezentační sídlo.

V době svého největšího rozkvětu byl záme...

Slezské Rudoltice
8.2 km
Lyžařský vlek Vraclávek
Lyžování

Západně od Vrbna pod Pradědem se na území Beskyd, jen co by kamenem dohodil od polských hranic, rozkládá v nadmořské výšce 500 - 650 metrů Lyžařský vlek Vraclávek.

K di...

Hošťálkovy
9.3 km
Zřícenina hradu Fulštejn
Zříceniny

Fulštejn je rozsáhlá zřícenina hradu ze 13. století ležící u obce Bohušov. Během česko-uherských válek dobyla v 15. století hrad vojska Matyáše Korvína. V probíhajících b...

Bohušov
10.4 km
Rozhledna Ježník
Rozhledny

Na kopci Vyhlídka u Krnova se k nebi tyčí 18 metrů vysoká dřevěná rozhledna. Ježník převyšuje okolní stromy, a tak jsou z něj nádherné kruhové výhledy do okolí.

Za přízn...

Krnov
10.7 km
Naučná stezka na Kabátově kopci
Turistika

Na Kabátově kopci ve slezském Krnově na samé hranici se sousedním Polskem vznikla zajímavá naučná stezka s řadou interaktivních prvků - pexesem, hádankami nebo skrývačkam...

Krnov