Kontakt
  • GPS: 50.11, 16.80733
Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 1 hodina.
Časová náročnost je přibližně 1 hodina.

Mezi obcemi Malá a Dolní Morava v podhůří Králického Sněžníku si na své přijdou hlavně milovníci válečné historie. Čeká tady na ně totiž pěchotní srub K-S 5, zvaný také U Potoka.

Pěchotní srub U Potoka je nejlépe zrekonsturovaným v celém regionu: s jeho výstavbou se začalo v roce 1936, roku 1938 byl připraven k boji a jeho posádka čítala 40 mužů. Dnes je možné prohlédnout si ho s průvodcem.

Prohlídka trvá asi 40 minut a zájemci v rámci ní uvidí dobovou výzbroj a výstroj tak, jak vypadala v roce 1938, a to včetně protitankového kanónu L1, jediného funkčního čerpadla Kunz Buldog a kompletně funkční vodoinstalace, ale i rekonstruované pancéřové zvony. Nahlédnout je tady možné do místnosti velitele objektu a telefonisty, ubikací, strojovny, ale také umývárny s vlastní studnou. V okolí jsou pak ukázky překážek a zátarasů.

Až téměř ke srubu je možné dojet autem, k dispozici je tady nově vybudované prostorné parkoviště. Kdo nemá vlastní dopravu, může sednout na vlak a dojet do Červeného potoka, odkud jsou to už jen necelé tři kilometry pěšky.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Malá Morava
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.11, 16.80733)
Google mapy (navigace)
Anonym • srp 2023
„Skvělá prohlídka a ukázka zbraní a vybavení. Určitě stojí za návštěvu. “
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Pěchotní srub K-S 5 U potoka

2.4 km
Ski areál Větrný vrch
Lyžování

Na Dolní Moravě se v podhůří Králického Sněžníku, jen co by kamenem dohodil od hranice s Polskem, nachází Ski areál Větrný vrch. Na milovníky zimních sportů čekají ve stř...

Dolní Morava
3.6 km
Dolní Morava Relax & Sport
Jiné atrakce

Na Dolní Moravě ve Slezsku se na území Králického Sněžníku nachází rozsáhlé relaxační a sportovní středisko, kde si každý najde to své. V nabídce je tady celá řada aktivi...

Dolní Morava
4.0 km
Vojenské muzeum Králíky
Muzea a historie

V Králíkách v okrese Ústí nad Orlicí ve východních Čechách se v Králické pevnostní oblasti nachází jedno z nejmodernějších muzeí svého druhu u nás.

Vojenské muzeum Králí...

Králíky
4.4 km
Naučná stezka vojenské historie Králíky
Turistika

Severně od Králíků na hranici Pardubického a Olomouckého kraje se nedaleko od hranice Česka s Polskem nachází oblast, která potěší hlavně milovníky vojenské historie.

V ...

Králíky
4.4 km
Městské muzeum Králíky
Muzea a historie

Králíky v okrese Ústí nad Orlicí jsou domovem nevelkého, ale zajímavého regionálního muzea, věnovaného obasti Králického Sněžníku.

Na návštěvníky tady čeká hned několik ...

Králíky
4.4 km
Rozhledna Val
Rozhledny

Asi 2,5 kilometru od centra Králíků se v osadě Dolní Hedeč na vrcholu Val vypíná stejnojmenná rozhledna.

Ocelová telekomunikační věž s vyhlídkovou plošinou je vysoká 34 ...

Králíky
4.6 km
Stezka v oblacích
Rozhledny

Už jste se někdy procházeli v oblacích? Uskutečněte svůj sen na Dolní Moravě. Ze samého vrcholku vás čekají dechberoucí výhledy na celý masiv Králického Sněžníku s malebn...

Dolní Morava
4.7 km
Ski areál Dolní Morava
Lyžování

V Králickém Sněžníku na severní Moravě, jen co by kamenem dohil od hranic Česka s Polskem, se rozkládá Ski areál Dolní Morava. Lyžařské středisko v nadmořské výšce 650 - ...

Dolní Morava