Kontakt
  • GPS: 49.88479, 15.48522
Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.

Ve východočeských Žlebech jižně od zámku se na břehu řeky Doubravy rozkládá hezká obora ve správě státního podniku Lesy České republiky. V oboře navazující bezprostředně na zámecký park se tady na ploše 121 hektarů chovají vzácní bílí jeleni.

Ty si návštěvníci mohou prohlédnout v ukázkové obůrce, kde se dozví také spoustu zajímavých informací o samotných zvířatech, ale i jejich minulosti, současnosti a budoucnosti.

Kromě jelenů čekají ve Žlebech na návštěvníky také výběhy s muflony, daňky, srnkami nebo divokými prasaty. Pravidelně se tady konají krmení bílých jelenů, po nichž následují sokolnické ukázky letu a výcviku dravců s výkladem, které jsou skvělou podívanou nejen pro rodiny s dětmi. V dřevěném srubu v areálu se nachází myslivecká expozice, ale je možné zakoupit tady také drobné občerstvení. Pro děti je určené pěkné dřevěné hřiště s houpačkami a prolézačkami.

Ukázková obůrka se nachází jen pět minut pěší chůze od parkoviště u zámku a asi kilometr od železniční stanice ve Žlebech, a tak sem snadno zvládnou dojít úplně všichni.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Žleby
Mapa
Turistická mapa (GPS 49.88479, 15.48522)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Obora bílých jelenů

0.4 km
Zámek Žleby
Hrady a zámky

Ve Žlebech nedaleko od Čáslavi se k nebi vypíná novogotický zámek, postavený na místě hradu ze 13. století.

Svoji stávající podobu získal zámek v 19. století, po druhé s...

Žleby
5.7 km
NZM Čáslav - Muzeum zemědělské techniky
Muzea a historie

V Čáslavi u Kutné Hory najdou návštěvníci pobočku Národního zemědělského muzea Praha, Muzeum zemědělské techniky s nejvýznamnější a největší sbírkou svého druhu v Evropě....

Čáslav
6.2 km
Rozhledna Na Kopečku
Rozhledny

V Licoměřicích, místní části Lipovce v severozápadním výběžku Chráněné krajinné oblasti Železné hory byla v roce 2007 na soukromém pozemku postavena hezká rozhledna.

10m...

Lipovec
6.2 km
Berlova vápenka - Expozice vápenictví
Technické památky

Berlova vápenka je zajímavá již svým původem, který sahá až do roku 1880. Právě v této době byla postavena starší část (neopravená) vápenky, a to pravděpodobně českou fir...

Třemošnice
7.0 km
Lovětínská rokle
Turistika

U obce Třemošnice v severní části Chráněné krajinné oblasti Železné hory najdou návštěvníci východních Čech Lovětínskou rokli. 1,5 kilometru dlouhé údolí mezi vesnicemi P...

Třemošnice
7.3 km
Vyhlídka Dívčí kámen
Rozhledny

V obci Podhradí nedaleko od Třemošnice se v severozápadní části Chráněné krajinné oblasti Železné hory nachází vyhlídka Dívčí kámen.

Vysoko nad Lovětínskou roklí se tad...

Třemošnice
7.3 km
Zřícenina hradu Lichnice
Zříceniny

Lichnice či Lichtenburk je zřícenina hradu ze 13. století na skalnatém návrší nad městem Třemošnice. V 15. století byl hrad dobyt husity. Později jej oblehli znova, ale d...

Třemošnice
7.4 km
Městské muzeum a knihovna Čáslav
Muzea a historie

V Čáslavi nedaleko Kutné Hory má v hezké renesanční budově domov jedno z nejstarších venkovských muzeí u nás.

Městské muzeum bylo v Čáslavi založeno už v roce 1884 a dne...

Čáslav