Kontakt
  • GPS: 49.62318, 18.22306
Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 3 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 3 hodiny.

V Hukvaldech mezi Novým Jičínem a Frýdkem-Místkem byla zřízena naučná stezka, kterou ocení zejména ti, jež se chtějí dozvědět více o přírodě, historii a památkách města, kde se narodil jeden z našich nejvýznamnějších hudebních skladatelů.

Krajina kolem Hukvald je plná studánek, pramenů a potůčků, které jsou důležité pro celou řadu rostlin i vzácných živočichů jako například mlok skvrnitý nebo čolek horský.

Naučná stezka, která neopomíjí ani samotného Leoše Janáčka, jeho život a dílo, je dlouhá 8,5 kilometru a je středně náročná, překonává totiž více než 300metrové převýšení. Stezka vede po žlutě značené turistické trase oborou k bývalé myslivně, po zelené do Kozlovic a zase po žluté do Kubánkova, kde se spojuje s naučnou stezkou Hradní vrch, navazuje ale také na naučnou stezku Palkovické hůrky. Spolu s nimi je dlouhá 16 kilometrů a má 20 zastavení, takže si tady na své přijdou i ti, kteří se chtějí projít opravdu pořádně.

K začátku stezky se dá snadno dojet autem, do Hukvald ale jezdí také autobus, a tak se sem snadno dostanou úplně všichni.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Hukvaldy
Mapa
Turistická mapa (GPS 49.62318, 18.22306)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Naučná stezka Janáčkův chodníček

0.3 km
Tropic Hukvaldy
Zoologické a botanické zahrady

Tropic Hukvaldy vás zve k prohlídce asijské zahrady, tropických skleníků, exotických rostlin a zvířat, brouků, krabů, motýlů.

Pozdraví vás mluvící pták Loskuták, mluvící...

Hukvaldy
0.5 km
Hrad Hukvaldy
Zříceniny

Hrad Hukvaldy byl vybudován v první polovině 13. století. Během své existence, díky své poloze a mohutnému opevnění, nebyl zřejmě nikdy dobyt. Leží na protáhlém kopci, 15...

Hukvaldy
4.5 km
Rozhledna Kabátice (Panorama)
Rozhledny

Nedaleko Frýdku-Místku nad obcí Chlebovice se ve svahu kopce Kabátice nachází stejnojmenná rozhledna z kamene, kovu a dřeva.

Z 22 metrů vysoké rozhledny, které se také n...

Frýdek-Místek
5.3 km
Koupaliště Příbor
Koupání

Na koupališti v Příboře na vás čekají dva bazény - velký 50metrový a malý pro děti - s krásně čistou vodou. Vykoupat se sem můžete přijít už v květnu, dveře areálu se zav...

Příbor
5.9 km
Rozhledna Bezručova vyhlídka
Rozhledny

U Kopřivnice mezi Novým Jičínem a Frýdkem-Místkem ve Slezsku stojí na hřebeni kopce Brdy v nadmořské výšce 467 metrů nová rozhledna.

Bezručova vyhlídka byla v roce 2012...

Kopřivnice
6.2 km
Vyhlídka Raškův kámen
Turistika

Jihovýchodně od Kopřivnice mezi Novým Jičínem a Frýdkem-Místkem se ve svahu vrchu Pískovna k nebi vypíná vyhlídka Raškův kámen, známá také jako Raškova vyhlídka, pojmenov...

Kopřivnice
6.2 km
Centrum tradičních technologií Příbor
Muzea a historie

Centrum tradičních technologií Příbor je experimentální pracoviště a muzeum v Příboře v budově bývalého piaristického kláštera. Městské muzeum v Příboře je pobočkou Muzea...

Příbor
6.3 km
Muzeum Fojtství
Muzea a historie

V Kopřivnici na severní Moravě se nachází muzeum, které našlo svůj domov v nejstarší dochované stavbě ve městě, zmiňované už roku 1789.

V Muzeu Fojtství mohou návštěvníc...

Kopřivnice