Kontakt
  • GPS: 49.62318, 18.22306
Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 3 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 3 hodiny.

V Hukvaldech mezi Novým Jičínem a Frýdkem-Místkem byla zřízena naučná stezka, kterou ocení zejména ti, jež se chtějí dozvědět více o přírodě, historii a památkách města, kde se narodil jeden z našich nejvýznamnějších hudebních skladatelů.

Krajina kolem Hukvald je plná studánek, pramenů a potůčků, které jsou důležité pro celou řadu rostlin i vzácných živočichů jako například mlok skvrnitý nebo čolek horský.

Naučná stezka, která neopomíjí ani samotného Leoše Janáčka, jeho život a dílo, je dlouhá 8,5 kilometru a je středně náročná, překonává totiž více než 300metrové převýšení. Stezka vede po žlutě značené turistické trase oborou k bývalé myslivně, po zelené do Kozlovic a zase po žluté do Kubánkova, kde se spojuje s naučnou stezkou Hradní vrch, navazuje ale také na naučnou stezku Palkovické hůrky. Spolu s nimi je dlouhá 16 kilometrů a má 20 zastavení, takže si tady na své přijdou i ti, kteří se chtějí projít opravdu pořádně.

K začátku stezky se dá snadno dojet autem, do Hukvald ale jezdí také autobus, a tak se sem snadno dostanou úplně všichni.

Může se Vám hodit: ubytování Hukvaldy
Mapa
Turistická mapa (GPS 49.62318, 18.22306)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Naučná stezka Janáčkův chodníček

0.3 km
Tropic Hukvaldy
Zoologické a botanické zahrady

Tropic Hukvaldy vás zve k prohlídce asijské zahrady, tropických skleníků, exotických rostlin a zvířat, brouků, krabů, motýlů.

Pozdraví vás mluvící pták Loskuták, mluvící...

Hukvaldy
0.5 km
Hrad Hukvaldy
Zříceniny

Hrad Hukvaldy byl vybudován v první polovině 13. století. Během své existence, díky své poloze a mohutnému opevnění, nebyl zřejmě nikdy dobyt. Leží na protáhlém kopci, 15...

Hukvaldy
4.5 km
Rozhledna Kabátice (Panorama)
Rozhledny

Nedaleko Frýdku-Místku nad obcí Chlebovice se ve svahu kopce Kabátice nachází stejnojmenná rozhledna z kamene, kovu a dřeva.

Z 22 metrů vysoké rozhledny, které se také n...

Frýdek-Místek
5.3 km
Koupaliště Příbor
Koupání

Na koupališti v Příboře na vás čekají dva bazény - velký 50metrový a malý pro děti - s krásně čistou vodou. Vykoupat se sem můžete přijít už v květnu, dveře areálu se zav...

Příbor
5.9 km
Rozhledna Bezručova vyhlídka
Rozhledny

U Kopřivnice mezi Novým Jičínem a Frýdkem-Místkem ve Slezsku stojí na hřebeni kopce Brdy v nadmořské výšce 467 metrů nová rozhledna.

Bezručova vyhlídka byla v roce 2012...

Kopřivnice
6.2 km
Vyhlídka Raškův kámen
Turistika

Jihovýchodně od Kopřivnice mezi Novým Jičínem a Frýdkem-Místkem se ve svahu vrchu Pískovna k nebi vypíná vyhlídka Raškův kámen, známá také jako Raškova vyhlídka, pojmenov...

Kopřivnice
6.2 km
Muzeum a pamětní síň Sigmunda Freuda
Muzea a historie

Město Příbor mezi Novým Jičínem a Ostravou na severní Moravě a bývalý piaristická kolej z konce 17. století jsou sídlem jedinečného muzea.

To je věnováno Sigmundu Freudo...

Příbor
6.3 km
Zřícenina hradu Šostýn
Zříceniny

Šostýn (německy Schauenstein) je zřícenina hradu ze 13. století vzdálená 1,5 kilometru od centra Kopřivnice. V 15. století se na hradě usadila loupežnická skupina, která ...

Kopřivnice