Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 3 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 3 hodiny.

Jihovýchodně od Kopřivnice mezi Novým Jičínem a Frýdkem-Místkem se ve svahu vrchu Pískovna k nebi vypíná vyhlídka Raškův kámen, známá také jako Raškova vyhlídka, pojmenovaná po bývalém majiteli zdejšího panství.

Skalní útvary Raškova kamene v nadmořské výšce 492 metrů je tvořený bílým vápenecem, jenž byl kdysi součástí korálového útesu. Dnes jsou dominantou kopřivnických hor a z jejich železného můstku s přístupovým schodištěm se otevírají nádherné výhledy do širokého okolí. Vidět jsou odsud štramberský Kotouč, masiv kopřivnických hor s Červeným kamenem a část města Štramberka.

Nedaleko od vyhlídky rostou tři památné buky - ten nejvyšší měří 43 metrů, a je tak zároveň nejvyšším památným stromem celého Moravskoslezského kraje.

Raškův kámen leží na zastavení Lašské naučné stezky, po které k němu mohou dojít všichni, kteří se chtějí dozvědět více zajímavostí o přírodě i historii oblasti. Až pod vyhlídku se dá dojet autem, z železniční stanice v Kopřivnici jsou to nahoru asi 2 kilometry.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Kopřivnice
Mapa
Turistická mapa (GPS 49.58361, 18.16282)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Vyhlídka Raškův kámen

0.5 km
Zřícenina hradu Šostýn
Zříceniny

Šostýn (německy Schauenstein) je zřícenina hradu ze 13. století vzdálená 1,5 kilometru od centra Kopřivnice. V 15. století se na hradě usadila loupežnická skupina, která ...

Kopřivnice
0.8 km
Rozhledna Bezručova vyhlídka
Rozhledny

U Kopřivnice mezi Novým Jičínem a Frýdkem-Místkem ve Slezsku stojí na hřebeni kopce Brdy v nadmořské výšce 467 metrů nová rozhledna.

Bezručova vyhlídka byla v roce 2012...

Kopřivnice
0.8 km
Koupaliště Kopřivnice
Koupání

Koupaliště v Kopřivnici najdete v krásném prostředí pod zříceninou hradu Šostýn. Návštěvníkům jsou k dispozici dva plavecké bazény o délce 50 metrů, bazén pro neplavce se...

Kopřivnice
1.8 km
Lašská naučná stezka
Turistika

U Kopřivnice západně od Nového Jičíná najdou milovníci poznání okružní Lašsnou naučnou stezku. Stezka patří k těm delším - celkově měří i se 400metrovou odbočkou 16,8 kil...

Kopřivnice
1.8 km
Lašské muzeum v Šustalově vile
Muzea a historie

V Kopřivnici na severní Moravě našlo v klasicistní vile z roku 1889 svůj domov Lašské muzeum.

Ve vile, kterou původně obýval syn zakladatele slavné kopřivnické kočárovky...

Kopřivnice
2.2 km
Muzeum Fojtství
Muzea a historie

V Kopřivnici na severní Moravě se nachází muzeum, které našlo svůj domov v nejstarší dochované stavbě ve městě, zmiňované už roku 1789.

V Muzeu Fojtství mohou návštěvníc...

Kopřivnice
2.3 km
Technické muzeum Tatra
Muzea a historie

V Kopřivnici na severní Moravě má svůj domov muzeum, kde se bude líbit hlavně milovníkům historických automobilů, především pak těch z dílny legendární automobilky Tatra....

Kopřivnice
2.5 km
Váňův kámen
Turistika

U Kopřivnice v okrese Nový Jičín na severovýchodní Moravě najdou návštěvníci zajmavý skalní útvar, zvaný Váňův kámen.

Váňův kámen, pojmenovaný v 19. století podle Sedlák...

Kopřivnice