Kontakt
  • GPS: 50.08805, 14.43038
Popis atrakce

V centru Prahy na Starém Městě sídlí muzeum, věnované jedné z význačných etap vývoje naší země, kterou rámují únorový puč v roce 1948 a listopad 1989, takzvaná Sametová revoluce.

Muzeum komunismu se na specifickou éru dívá z mnoha různých pohledů, jakými jsou například každodenní život, politika, historie, sport, ekonomika, vzdělání, umění, mediální propaganda, Lidové milice, armáda, policie, cenzura nebo soudní a jiné donucovací instituce.

Kromě poutavých informačních panelů se návštěvníci mohou těšit na krátká videa, plakáty, ale také originální instalace jako třeba ukázky dobové dílny úderníka, školní třídu, dětský pokoj či místnost, kde se odehrávaly výslechy. Expozici je možné prohlédnout si za příplatek také s průvodcem.

Součástí muzea jsou kino, které promítá dokumentární film, kavárna i obchod, kde je možné zakoupit drobné suvenýry.

ubytování Praha - Staré Město
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.08805, 14.43038)
Google mapy (navigace)
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Muzeum komunismu

0.2 km
Minigolf Kotva
Jiné atrakce

První indoor minigolf v Praze. Zábava pro jednotlivce, randící páry, skupiny, školy i jako prostředí originálních oslav či firemních akcí. U nás naleznete to nejlepší, co...

Praha - Krč
0.4 km
Muzeum voskových figurin Grévin
Muzea a historie
Praha - Staré Město
0.5 km
Poštovní muzeum
Muzea a historie

V Praze na Starém Městě sídlí v barokním domě ze 17. století přímo na břehu Vltavy muzeum, které ocení především filatelisté.

Poštovní muzeum vystavuje rozsáhlou sbírku ...

Praha - Staré Město
0.5 km
Muchovo muzeum
Muzea a historie

V barokním Kaunickém paláci na pražském Starém městě našlo svůj domov jediné muzeum na světě věnované životu a dílu Alfonse Muchy.

Ve stálé expozici se návštěvníci mohou...

Praha - Staré Město
0.6 km
Muzeum voskových figurín Wax Museum
Muzea a historie

V Praze na Starém Městě má svoji adresu Muzeum voskových figurín Wax Museum, kde se návštěvníci mohou tváří v tvář setkat se svými oblíbenými hrdiny, umělci a dalšími zná...

Praha - Staré Město
0.6 km
Muzeum hlavního města Prahy
Muzea a historie

V ulici Na Poříčí v pražském Karlíně sídlí v překrásné novorenesanční budově, vystavěné na konci 19. století pro Museum královského hlavního města Prahy, muzeum s rozsáhl...

Praha - Karlín
0.7 km
Židovské muzeum
Muzea a historie

Na pražském Josefově sídlí jedno z největších a nejstarších židovských muzeí na světě a jedno z vůbec nejnavštěvovanějších muzeí u nás.

Židovské muzeum bylo založeno už ...

Praha - Josefov
0.9 km
Muzeum hraček
Muzea a historie

V paláci Clam-Gallas v městské části Praha 1 sídlí Muzeum hraček s rozsáhlou sbírkou, jejíž součástí jsou i předměty z rodinné kolekce filmaře a karikaturisty Ivana Steig...

Praha - Staré Město