Muzeum hlavního města Prahy

Kontakt
  • GPS: 50.09017, 14.43848

Muzeum hlavního města Prahy

Popis atrakce

V ulici Na Poříčí v pražském Karlíně sídlí v překrásné novorenesanční budově, vystavěné na konci 19. století pro Museum královského hlavního města Prahy, muzeum s rozsáhlými sbírkami cenných předmětů.

Muzeum hlavního města Prahy nabízí hned několik stálých expozic. Praha v pravěku představuje hlavní město a jeho obyvatele od pravěku do doby příchodu Slovanů, Středověká Praha se pak věnuje vzniku Pražského hradu nebo Vyšehradu.

Barokní Praha má ve sbírce řadu uměleckých skvostů, mezi to nejzajímavější pak jednoznačně patří Langweilův model Prahy. Model pochází z let 1826-1834 a byl ručně vyroben z lepenky. Obsahuje na 2 tisíce budov, zpodobněných do posledních detailů, některé z nich dnes už neexistují.

V Muzeu hlavního města Prahy nechybí 3D kino ani herna pro děti či Slabikář návštěvníků památek, určený pro nevidové návštěvníky.

K dispozici jsou také komentované prohlídky s průvodcem nebo vycházky po Praze a další programy.

ubytování Praha - Karlín
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.09017, 14.43848)
Google mapy (navigace)
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Muzeum hlavního města Prahy

0.6 km
Muzeum komunismu
Muzea a historie

V centru Prahy na Starém Městě sídlí muzeum, věnované jedné z význačných etap vývoje naší země, kterou rámují únorový puč v roce 1948 a listopad 1989, takzvaná Sametová r...

Praha - Staré Město
0.7 km
Poštovní muzeum
Muzea a historie

V Praze na Starém Městě sídlí v barokním domě ze 17. století přímo na břehu Vltavy muzeum, které ocení především filatelisté.

Poštovní muzeum vystavuje rozsáhlou sbírku ...

Praha - Staré Město
0.8 km
Národní památník na Vítkově
Památníky

Národní památník na Vítkově se známou sochou Jana Žižky byl vystavěn v letech 1929-1938 k poctě účastníků boje za vznik Československé republiky. Po roce 1948 byl zneužit...

Praha - Karlín
0.8 km
Minigolf Kotva
Jiné atrakce

První indoor minigolf v Praze. Zábava pro jednotlivce, randící páry, skupiny, školy i jako prostředí originálních oslav či firemních akcí. U nás naleznete to nejlepší, co...

Praha - Krč
1.0 km
Muchovo muzeum
Muzea a historie

V barokním Kaunickém paláci na pražském Starém městě našlo svůj domov jediné muzeum na světě věnované životu a dílu Alfonse Muchy.

Ve stálé expozici se návštěvníci mohou...

Praha - Staré Město
1.1 km
Muzeum voskových figurin Grévin
Muzea a historie
Praha - Staré Město
1.2 km
Židovské muzeum
Muzea a historie

Na pražském Josefově sídlí jedno z největších a nejstarších židovských muzeí na světě a jedno z vůbec nejnavštěvovanějších muzeí u nás.

Židovské muzeum bylo založeno už ...

Praha - Josefov
1.2 km
Muzeum voskových figurín Wax Museum
Muzea a historie

V Praze na Starém Městě má svoji adresu Muzeum voskových figurín Wax Museum, kde se návštěvníci mohou tváří v tvář setkat se svými oblíbenými hrdiny, umělci a dalšími zná...

Praha - Staré Město