Kontakt
  • GPS: 49.14474, 15.00477
Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.

V Jindřichově Hradci v jihovýchodních Čechách má svůj domov rozsáhlé Muzeum Jindřichohradecka.

Náštěvníci se tady mohou těšit na celou řadu stálých expozic, v rámci kterých si prohlédnou spoustu hodnotných exponátů. Expozice "Gotické sochařství" představuje dřevořezby z kostelů a kaplí Jindřichohradecka, "Landfrasova tiskárna" pak seznamuje s významným podnikem, působícím ve městě od roku 1797 až do poloviny 20. století. Zájemcům o historii se bude líbit expozice "Město pánů z Hradce", techničtěji založeným pak "Jihočeská LADA", prezentující továrnu na šicí stroje.

Mimořádně cenným exponátem jsou "Krýzovy jesličky", největší lidový mechanický betlém na světě, zapsaný v Guinnessově knize rekordů. Betlém má 1398 figurek lidí a zvířat, 133 z nich je pohyblivých. Původní zařízení lékárny, založené už v 17. století, nabízí expozice Lékárna "U Panny Marie Pomocné".

Součástí muzea jsou také knihovna a galerie.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Jindřichův Hradec
Mapa
Turistická mapa (GPS 49.14474, 15.00477)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Muzeum Jindřichohradecka

0.2 km
Úniková hra Nova domus exitus
Jiné atrakce

Úniková hra v centru Jindřichova Hradce Vás zavede do prostředí antikvariátu, nemusíte se ale bát, že budete celou hru hledat v knihách. Hra obsahuje klasické zámky i mén...

Jindřichův Hradec
0.3 km
Národní muzeum fotografie
Muzea a historie

V Jindřichově Hradci v jihovýchodních Čechách sídlí v prostorách renesanční jezuitské koleje z konce 16. století Muzeum fotografie a moderních obrazových médií.

Muzeum s...

Jindřichův Hradec
0.5 km
Zámek Jindřichův Hradec
Hrady a zámky

V Jindřichově Hradci na soutoku Nežárky a Hamerského potoka stojí zámek, vystavěný na místě gotického hradu ze 13. století.

Později byl zámek přestavěn renesančně a násl...

Jindřichův Hradec
1.1 km
Aquapark Jindřichův Hradec
Koupání

V Jindřichově Hradci najdete krytý plavecký bazén a venkovní koupaliště. Ve vnitřní části na návštěvníky čeká 25 metrů dlouhý plavecký bazén se šesti drahami, relaxační b...

Jindřichův Hradec
1.2 km
Jindřichohradecká úzkokolejka (přerušen provoz)
Technické památky

MOMENTÁLNĚ JE PROVOZ ÚZKOKOLEJNÝCH TRATÍ JHMD NA DOBU NEURČITOU PŘERUŠEN. FIRMĚ VYPRŠELA PLATNOST OSVĚDČENÍ O BEZPEČNOSTI PROVOZOVATELE DRÁHY.

Zažijte nezapomenutelný z...

Jindřichův Hradec
2.2 km
SportPark R&F
Jiné atrakce

Sport Park v Jindřichově Hradci, nacházející se nedaleko obce Otín, je rozlehlý areál s plochou 5,3 ha, který byl proměněn v kreativní prostor pro sport a rekreaci. Jedná...

Jindřichův Hradec
3.8 km
Obludiště
Jiné atrakce

V Dolní Pěně u Jindřichova Hradce v jihovýchodních Čechách si přijdou na své všichni, kteří se občas rádi pořádně ztratí.

Obdludiště, otevřené teprve v roce 2019, je nej...

Dolní Pěna
4.6 km
Zoopark Na Hrádečku
Zoologické a botanické zahrady

Mezi Horní a Dolní Pěnou u Jindřichova Hradce v jižních Čechách se návštěvníci mohou těšit na pěknou malou zoo. Rodinný zoopark Na Hrádečku je soukromou zoologickou zahra...

Horní Pěna