Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 1 hodina.
Časová náročnost je přibližně 1 hodina.

U Děbolína severozápadně od Jindřichova Hradce najdou návštěvníci jihovýchodních Čech rozhlednu zajímavého tvaru a řešení, vystavěnou teprve v roce 2015.

Rozhledna Rýdův kopec, známá také jako Trigon, stojí na stejnojmenném vrchu v nadmořské výšce 551 metrů a má tvar trojbokého hranolu s půdorysem rovnostranného trojúhelníka. 33 metrů vysoká rozhledna má dvě vyhlídkové plošiny - nižší ve výšce 6 metrů a vyšší ve výšce 24 metrů, na kterou vede dřevěné schodiště, dolů potom schodiště ocelové, točité. Otevírají se odsud nádherné výhledy do všech světových stran: na Šumavu se Špičákem, Plechým nebo Boubínem, Blanský les s Kletí, Javořickou vrchovinu, Novohradské hory s Kraví horou, Slepičí hory, Jindřichův Hradec nebo Třeboň a za dobrých podmínek dokonce i na Alpy.

Rozhledna je otevřená od března do října a dá se k ní dostat třeba od železniční stanice v Děbolíně, odkud jsou to do centra obce a dál po červeně značené turistické trase asi 2 kilometry.

Může se Vám hodit: ubytování Jindřichův Hradec
Mapa
Turistická mapa (GPS 49.15879, 14.93971)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Rozhledna Rýdův kopec

4.7 km
Národní muzeum fotografie
Muzea a historie

V Jindřichově Hradci v jihovýchodních Čechách sídlí v prostorách renesanční jezuitské koleje z konce 16. století Muzeum fotografie a moderních obrazových médií.

Muzeum s...

Jindřichův Hradec
4.7 km
Jindřichohradecká úzkokolejka
Technické památky

Jeli jste někdy parním vlakem? Svezte se některým z jindřichohradeckých pravidelných parních vlaků, které se vypravují na cestu během letní sezóny. Vlaky jezdí po lokální...

Jindřichův Hradec
4.8 km
Zámek Jindřichův Hradec
Hrady a zámky

V Jindřichově Hradci na soutoku Nežárky a Hamerského potoka stojí zámek, vystavěný na místě gotického hradu ze 13. století.

Později byl zámek přestavěn renesančně a násl...

Jindřichův Hradec
5.0 km
Muzeum Jindřichohradecka
Muzea a historie

V Jindřichově Hradci v jihovýchodních Čechách má svůj domov rozsáhlé Muzeum Jindřichohradecka.

Náštěvníci se tady mohou těšit na celou řadu stálých expozic, v rámci kter...

Jindřichův Hradec
5.6 km
Rybník Velká Holná
Koupání

Západně od Ratiboře se v severní části Chráněné krajinné oblasti Třeboňsko v jižních Čechách rozkládá rybník Velká Holná. Rybník byl na Holenském potoce založen už ve 14....

Ratiboř
6.1 km
Aquapark Jindřichův Hradec
Koupání

V Jindřichově Hradci najdete krytý plavecký bazén a venkovní koupaliště. Ve vnitřní části na návštěvníky čeká 25 metrů dlouhý plavecký bazén se šesti drahami, relaxační b...

Jindřichův Hradec
8.0 km
Obludiště
Jiné atrakce

V Dolní Pěně u Jindřichova Hradce v jihovýchodních Čechách si přijdou na své všichni, kteří se občas rádi pořádně ztratí.

Obdludiště, otevřené teprve v roce 2019, je nej...

Dolní Pěna
8.8 km
Zoopark Na Hrádečku
Zoologické a botanické zahrady

Mezi Horní a Dolní Pěnou u Jindřichova Hradce v jižních Čechách se návštěvníci mohou těšit na pěknou malou zoo. Rodinný zoopark Na Hrádečku je soukromou zoologickou zahra...

Horní Pěna