Kontakt
  • Klostermannovo náměstí 1, Železná Ruda
Popis atrakce

V západních Čechách na samé hranici s Německem se v Železné Rudě nachází muzeum, které nadchne především příznivce jednostopých vozidel.

Muzeum historických motocyklů sídlí v loveckém zámečku z konce 17. století a pro návštěvníky si přichystalo expozici nejen starých motorek a jízdních kol, ale také několika historických automobilů.

K vidění jsou tady například unikátní motocykl Gőrner Klatovy z roku 1921 nebo řemenový Tyler z roku 1919. Nechybí ani první vyráběný automobil Škoda na dřevěných loukoťových kolech, zajímavostí jsou pak nejdelší vyráběný motocykl na světě značky Čechie nebo jízdní kolo z roku 1890 s předním kolem o průměru přes 1,5 metru.

Komu načerpané informace nestačí, může si v zámečku prohlédnout také výstavu věnovanou historii lyžování na Šumavě nebo expozici Český kráter.

Mapa
Turistická mapa (GPS 49.13772, 13.23451)
Google mapy (navigace)
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Muzeum historických motocyklů

0.3 km
Muzeum Šumavy Železná Ruda
Muzea a historie

V západních Čechách na hranici s Německem se v Železné Rudě nachází nevelké muzeum, kterému dala základ soukromá sbírka sklářského rodu Abele. Právě jemu patřil i dům z k...

Železná Ruda
8.2 km
Vodopád Bílá Strž
Vodopády

Vodopád v Bílé strži je nejvyšší vodopád na české straně Šumavy. Bílý potok zde vytváří kaňonovité údolí, které má esovitý tvar. Vodopád je tvořen několika stupni a kaská...

Hamry
11.2 km
Keltoi - Archeopark
Muzea a historie

V Prášilech na Šumavě na samé hranici Česka s Rakouskem stojí archeopark, který návštěvníky seznámí s tím, jak se žilo v době Keltů.

Keltoi nabízí největší rekonstrukci ...

Prášily
14.0 km
Březník
Turistika

Nad osadou Dobrá Voda u Hartmanic v podhůří Šumavy se nachází Březník (1 006 m n. m.), výrazný suk s žulovým vrchem, přezdívaný také Vintířova skála.

V 11. století žil v...

Hartmanice
14.3 km
Rozhledna Poledník
Rozhledny

Nedaleko obce Prášily na Šumavě stojí na vrcholku stejnojmenné hory rozhledna Poledník, po Pradědu a Boubínu třetí nejvýše položená rozhledna u nás.

Bývalý vojenský obje...

Prášily
14.9 km
Muzeum Dr. Šimona Adlera
Muzea a historie

V Hartmanicích u Klatov v podhůří Šumavy sídlí zajímavé muzeum, kde se návštěvníci dozví spoustu informací o židovských obyvatelích západočeského příhraničí.

Muzeum Dr. ...

Hartmanice
NaVylet.cz