Kontakt
  • Václavské náměstí 77, Letohrad
Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 1 hodina.
Časová náročnost je přibližně 1 hodina.

V Letohradě v podhůří Orlických hor má v historickém barokním domě z roku 1680, kde se na počátku 20. století narodil spisovatel Petr Jilemnický, domov zajímavé muzeum.

Městské muzeum v Letohradě si pro své návštěvníky připravilo hned několik stálých expozic. Ta největší je věnována dějinám města a zájemci si tady prohlédnou archeologické nálezy nebo významné listiny a poznají také místní řemesla a živnosti. Nejen děti pak nadchne magnetická tabule, na které je možné poskládat si letohradské náměstí, nebo interaktivní dotykový počítač s filmy nebo kvízem.

Letohradsko je známé výrobou sirek a sirkařství je zasvěcena také další expozice. Kdo chce, seznámí se s technologickými postupy výroby sirek a prohlédne si také řadu exponátů, souvisejících se sirkami. Na děti čeká dětský koutek se sirkovými hlavolamy.

Mezi nejvýznamnější exponáty muzea patří Napoleonovy saně z počátku 19. století, které tento slavný vojevůdce dostal při svém útěku z Moskvy od saské královny.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Letohrad
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.03579, 16.49998)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Mikcentrum - Městské muzeum

0.1 km
Zámek Letohrad
Hrady a zámky

Na Václavském náměstí ve městě Letohrad stojí stejnojmenný zámek, dříve nazývaný Kyšperk.

Kyšperk byl vystavěn na místě bývalé tvrze ve druhé polovině 17. století jako d...

Letohrad
0.2 km
Muzeum řemesel Letohrad
Muzea a historie

Muzeum řemesel je umístěno v památkově chráněném areálu Nového dvora z roku 1750. Plochou převyšující 2600 m2 je největším muzeem svého druhu v ČR.

Zahrnuje 89 ucelených...

Letohrad
1.0 km
Naučná stezka Bažantnice-Obora
Turistika

U Letohradu východně od Pardubic byla teprve před několika lety zřízena naučná stezka, která svoje návštěvníky provede Letohradskou bažantnicí a Oborou u bývalé hájenky.

...
Letohrad
2.8 km
Tvrz Orlice
Hrady a zámky

Tvrz Orlice se nachází na okraji města Letohradu uprostřed přírody Orlických hor. Sídlo vzniklo pravděpodobně na konci 13. století, v 16. století pak byla tvrz přestavěna...

Letohrad
5.2 km
Zřícenina hradu Žampach
Zříceniny

Žampach (něm. Sandbach) je zřícenina hradu ze 13. století na zalesněném návrší. Ve 14. století přešel hrad do vlastnictví rytíře Jana ze Smojna, řečeného „Pancíř“, který ...

Žampach
5.6 km
Zřícenina hradu Lanšperk
Zříceniny

Lanšperk je zřícenina hradu ze 13. století, která se rozkládá nad levým břehem řeky Tichá Orlice. Hrad byl v 15. století dvakrát dobyt husitskými vojsky. V průběhu stalet...

Dolní Dobrouč
5.7 km
Ski areál Dlouhoňovice
Lyžování

V Dlouhoňovicích u Rychnova nad Kněžnou se nachází malé lyžařské středisko. Ski areál Dluhoňovice nabízí milovníkům zimních sportů 230metrový vlek a dětský svah, které js...

Dlouhoňovice
6.2 km
Vodní nádrž Pastviny
Koupání

Přehradní nádrž Pastviny leží na řece Divoká Orlice. Přehrada byla vybudována v 1. polovině 20. století, kdy bylo v zatopené oblasti zbouráno 74 domů.

Dnes přehrada vyrá...

Nekoř