Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 4 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 4 hodiny.

U Letohradu východně od Pardubic byla teprve před několika lety zřízena naučná stezka, která svoje návštěvníky provede Letohradskou bažantnicí a Oborou u bývalé hájenky.

Naučná stezka Bažantnice-Obora je dlouhá sice jen 2,5 kilometru, i tak se na ni ale vešlo hned 8 zastavení s informačními tabulemi, jejichž prostřednictvím se zájemci seznámí s přírodou, myslivostí, lesním hospodářstvím, ale i místními pověstmi. Na stezce nechybí ani dva zastřešené přístřešky, kde je možné si odpočinout nebo se schovat před nepřízní počasí. Stezka vede po lesních a polních cestách, je nenáročná, a tak ji snadno zvládnou i rodiny s dětmi.

Stezka začíná v Letohradu u bažantnice, která je dnes přírodní památkou, a z velké části vede po žlutě značené turistické trase, není však okružní, a tak kdo sem přijede autem, bude se muset vrátit zpět na začátek. Do Letohradu jezdí také vlak a z železniční stanice jsou to k bažantnici pěšky asi jen 2 kilometry.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Letohrad
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.04409, 16.50387)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Naučná stezka Bažantnice-Obora

1.0 km
Mikcentrum - Městské muzeum
Muzea a historie

V Letohradě v podhůří Orlických hor má v historickém barokním domě z roku 1680, kde se na počátku 20. století narodil spisovatel Petr Jilemnický, domov zajímavé muzeum.

...
Letohrad
1.0 km
Zámek Letohrad
Hrady a zámky

Na Václavském náměstí ve městě Letohrad stojí stejnojmenný zámek, dříve nazývaný Kyšperk.

Kyšperk byl vystavěn na místě bývalé tvrze ve druhé polovině 17. století jako d...

Letohrad
5.3 km
Vodní nádrž Pastviny
Koupání

Přehradní nádrž Pastviny leží na řece Divoká Orlice. Přehrada byla vybudována v 1. polovině 20. století, kdy bylo v zatopené oblasti zbouráno 74 domů.

Dnes přehrada vyrá...

Nekoř
5.4 km
Ski areál Dlouhoňovice
Lyžování

V Dlouhoňovicích u Rychnova nad Kněžnou se nachází malé lyžařské středisko. Ski areál Dluhoňovice nabízí milovníkům zimních sportů 230metrový vlek a dětský svah, které js...

Dlouhoňovice
5.5 km
Zřícenina hradu Žampach
Zříceniny

Žampach (něm. Sandbach) je zřícenina hradu ze 13. století na zalesněném návrší. Ve 14. století přešel hrad do vlastnictví rytíře Jana ze Smojna, řečeného „Pancíř“, který ...

Žampach
5.7 km
Tyršova rozhledna
Rozhledny

Nad městem Žamberk se k nebi vypíná Tyršova rozhledna, známá také jako Rozálka nebo Rozárka. Rozhledna byla vystavěna už ve 30. letech minulého století a má tvar husitské...

Žamberk
5.8 km
Vodní nádrž Pastviny - Šlechtův palouk
Koupání

Na břehu přehrady Pastviny na řece Divoká Orlice najdete autokemp Šlechtův palouk. Kromě příjemného osvěžení v nádrži nebo rybaření tady můžete využít třeba půjčovnu spor...

Pastviny
6.2 km
Vrch Kozinec - 544 m n.m.
Turistika

Mezi Žamberkem a Letohradem v podhůří Orlických hor se k nebi vypíná Kozinec. Hora s vrcholem v nadmořské výšce 544 metrů nabízí nádherné výhledy do širokého okolí.

Na ...

Písečná