Kontakt
  • GPS: 49.8445, 15.99721
Popis atrakce

Ve Skutči nedaleko od Chrudimi ve východních Čechách najdou návštěvníci zajímavé muzeum, které seznamuje s tradičními řemesly oblasti.

Městské muzeum ve Skutči bylo založeno už v roce 1910 a pochlubit se může sbírkami archeologickými, přírodovědnými, numismatickými, textilními, ale i řemeslnými a uměleckými.

Na zájemce tady čeká hned několik stálých expozic. V Obuvnické expozici si návštěvníci prohlédnou cechovní prapor z roku 1855 nebo repliky ševcovského nářadí. V části věnované první republice jsou vystaveny i 140 let staré stroje a také nespočet bot, botiček i maxibot. Poslední část výstavy se věnuje známým Botaskám, jejichž název vznikl právě ve skutečské továrně.

Expozice kamenictví prezentuje kamenoprůmysl i zajímavou geologii oblasti. Zájemci se dozví o těžbě a zpracování kamene a projdou se také fiktivním kamenolomem s historickými stroji i figurínami představujícími jednotlivé pracovní postupy.

Součástí muzea je i památník hudebního skladatele Vítězslava Nováka s jeho pracovnou a hudebním salonem s klavírem.

ubytování Skuteč
Mapa
Turistická mapa (GPS 49.8445, 15.99721)
Google mapy (navigace)
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Městské muzeum Skuteč

4.8 km
Rozhledna Borůvka u Hluboké
Rozhledny

Nedaleko obce Hluboká najdete jednu z nejzajímavějších a nejkrásnějších rozhleden v okolí, Borůvku. Postavená je ze smrkových klád "poskládaných" do tvary hyperboly, scho...

Hluboká
5.1 km
Zřícenina hradu Košumberk
Zříceniny

Košumberk je romantická zřícenina gotického hradu ze 14. století. Leží nad údolím říčky Novohradky. V 16. století hrad vyhořel a poté zde byl přistavěn velký renesanční z...

Luže
7.0 km
Památník vyhlazení osady Ležáky
Památníky

V Miřeticích u Chrudimi ve východních Čechách se nachází památník, který připomíná tragickou událost, jež se tady odehrála 24. června 1942.

Památník vyhlazení obce Ležák...

Miřetice
7.2 km
Vojtěchovská rozhledna
Rozhledny

Asi 5 kilometrů od Hlinska u obce Vojtěchov na kopci nazývaném "Na Hrbovatkách" najdete v Železných horách Vojtěchovskou rozhlednu, vystavěnou teprve před několika lety.

...
Vojtěchov
7.6 km
Městské muzeum Chrast
Muzea a historie

Už na konci 19. století bylo založeno muzeum, které si dnes návštěvníci mohou prohlédnout v Chrasti v okrese Chrudim.

Městské muzeum Chrast sídlí v budově zámku, bývaléh...

Chrast
9.6 km
Muzeum dýmek Proseč
Muzea a historie

V historickém roubeném domě na náměstí v Proseči na západní Moravě sídlí unikátní Muzeum dýmek.

Přímo v centru českého dýmkařství s jedinou průmyslovou továrnou na výrob...

Proseč
10.4 km
Přírodní koupaliště Roudná
Koupání

U obce Nové Hrady u Chrudimi najdete koupaliště se dvěma bazény - malým 20metrovým a velkým o délce 50 metrů. Oba bazény jsou napájeny vodou z Roudenského potoka, připrav...

Nové Hrady
10.5 km
Zřícenina hradu Žumberk
Zříceniny

Žumberk (pův. Sunenberg) je zřícenina hradu ze 13. století na vysokém ostrohu nad řekou Holetínkou. Během staletí vystřídal několik majitelů, až ho počátkem 17. století o...

Žumberk