Kontakt
  • GPS: 49.75899, 15.90419
Popis atrakce

Ve Žďárských vrších mezi Prahou a Brnem má své sídlo Městské muzeum a galerie Hlinsko, které - založeno ve druhé polovině 19. století - je nejstarším muzeem svého druhu v Čechách.

Na návštěvníky čeká v Hlinsku hned několik stálých expozic. "Historická expozice" představuje minulost Hlinecka od nejstarších dob až do konce 19. století, "Národopisná expozice" pak také prostřednictvím zařízeného měšťanského pokoje seznamuje se životem venkovského lidu.

Zájemci se v muzeu dále dozví podrobnosti o místních typických řemeslech, mezi které patřily hrnčířství, sklářství, ale také dřěvovýroba a hračkářství.

Kulturní a politický vývoj Hlinska ovlivňoval po několik generací rod Adámků, který je představen v rámci samostatné expozice.

Zájemci o umění by si neměli nechat ujít zastávku v místní galerii, která vystavuje soubor plastik Karla Lidického a obrazy místních malířů.

ubytování Hlinsko (okres Chrudim)
Mapa
Turistická mapa (GPS 49.75899, 15.90419)
Google mapy (navigace)
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Městské muzeum a galerie Hlinsko

0.5 km
Skanzen Betlém
Muzea a historie

V Hlinsku ve Ždárských vrších na Vysočině má svůj domov památková rezervace Betlém, jediné muzeum v přírodě v Pardubickém kraji.

Na návštěvníky čeká ve skanzenu Betlém s...

Hlinsko
0.8 km
Ski areál Hlinsko
Lyžování

V Hlinsku na Vysočině našlo svůj domov stejnojmenné lyžařské středisko. Ski areál Hlinsko si pro milovníky zimních sportů připravil tři uměle zasněžované a denně upravova...

Hlinsko
4.8 km
Skanzen na Veselém Kopci
Muzea a historie

V obci Vysočina se na rozhraní Železných hor a Žďárských vrchů rozkládá jediná rozsáhlejší expozice lidového stavitelství v přírodě ve východních Čechách.

Skanzen na Ves...

Vysočina
6.0 km
Vojtěchovská rozhledna
Rozhledny

Asi 5 kilometrů od Hlinska u obce Vojtěchov na kopci nazývaném "Na Hrbovatkách" najdete v Železných horách Vojtěchovskou rozhlednu, vystavěnou teprve před několika lety.

...
Vojtěchov
7.8 km
Rozhledna Zubří
Rozhledny

Nedaleko Trhové Kamenice stojí u obce Zubří stejnojmenná rozhledna, vystavěná teprve před několika lety.

Z 55metrového telekomunikačního vysílače s vyhlídkovou plošinou ...

Trhová Kamenice
8.3 km
Památník vyhlazení osady Ležáky
Památníky

V Miřeticích u Chrudimi ve východních Čechách se nachází památník, který připomíná tragickou událost, jež se tady odehrála 24. června 1942.

Památník vyhlazení obce Ležák...

Miřetice
10.9 km
Městské muzeum a galerie Svratka
Muzea a historie

Svratka ve Žďárských vrších, jen co by kamenem dohodil od Nového Města na Moravě, je domovem muzea, které návštěvníkům umožní vrátit se v čase, do doby našich babiček.

M...

Svratka
11.6 km
Městské muzeum Skuteč
Muzea a historie

Ve Skutči nedaleko od Chrudimi ve východních Čechách najdou návštěvníci zajímavé muzeum, které seznamuje s tradičními řemesly oblasti.

Městské muzeum ve Skutči bylo zalo...

Skuteč