Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 4 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 4 hodiny.

Hamry nad Sázavou v jižní části Chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy jsou domovem zajímavé naučné stezky. Díky Hamerskému vycházkovému okruhu si návštěvníci mohou prohlédnout nádherné okolí obce, které zpestřil svými originálními díly sochař Michal Olšiak.

U hlavní silnice na Havlíčkův Brod stojí socha Koně vytahujícího povoz z bažin, pod Rozštípenou skálou, oblíbenou hlavně horolezci, pak 2,5 metrů vysoká hlava Mamuta, u remízku za Klafarem Mamlas, od něhož se otevírají nádherné výhledy na město, u místní benzínky pak žabošnek Hamroň. Sochy však našly domov i mimo Hamry, a to v Račíně (socha Raka, jak jinak), v Obyčtově (Želva), ve Škrdlovicích (Hroši), ve Třech Studních mezi rybníky Medlov a Sykovec (Výr), u Pilské nádrže (Lev a Orlice), v Bítově nedaleko Vranovské přehrady (Krkavec) a v Poděšíně (Strom).

Celý Hamerský okruh měří 15 kilometrů, je značený turistickými značkami s písmenem H a zájemci na něm kromě soch najdou spoustu zajímavých míst. Kdo chce, může si jej projít (nebo projet na kole) celý, rodiny s dětmi mohou zvolit některou z jeho částí.

Až do Hamrů zajíždí vlak, snadno se sem tedy dostanou i ti, kteří nemají vlastní dopravu.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Žďár nad Sázavou
Mapa
Turistická mapa (GPS 49.56827, 15.88579)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Hamerský vycházkový okruh

0.4 km
Rozštípená skála
Turistika

Rozštípená skála je přírodní památka nedaleko obce Hamry nad Sázavou. Nalezneme zde zajímavý skalní útvar tvořený rulovou skalní stěnou. Skalní stěna je ve spodní části r...

Hamry nad Sázavou
3.9 km
Vodní nádrž Pilská
Koupání

Vodní nádrž Pilská se nachází na toku Sázavy na severním území města Žďár nad Sázavou. Byla vybudována v polovině 20. století na místě původního rybníka Pilský, aby zásob...

Žďár nad Sázavou
4.0 km
Naučná stezka Okolo Zelené hory
Turistika

Kolem Zelené hory ve Žďáru nad Sázavou v jižní části Chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy se příznivci procházek s poznáním mohou těšit na pěknou naučnou stezku.

Nauč...

Žďár nad Sázavou
4.1 km
Muzem nové generace na zámku Ždár
Hrady a zámky

Ve Žďáru nad Sázavou stojí rozsáhlý zámek, jehož historie sahá až do doby před 800 lety. Zámek je ve vlastnictví rodu Kinských, který ho zpřístupňuje veřejnosti.

Návštěv...

Žďár nad Sázavou
4.2 km
Relaxační centrum Žďár nad Sázavou
Koupání

Ve Žďáru nad Sázavou se připravte doslova na smršť (nejen) vodních aktivit. Plavecký bazén je dlouhý 25 metrů a má pět drah. V zábavném bazénu najdete atrakce, jako jsou ...

Žďár nad Sázavou
4.6 km
Rozhledna Rosička
Rozhledny

Na stejnojmenném vrchu v Křižanovské vrchovině nedaleko obce Sázava u Žďáru nad Sázavou stojí rozhledna Rosička.

42 metrů vysoká telekomunikační vežvyhlídkovou ploši...

Sázava
9.7 km
Naučná stezka Dářská rašeliniště
Turistika

Severně od Žďáru nad Sázavou se v srdci Žďárských vrchů rozkládají Dářská rašeliniště s hezkou naučnou stezkou. Ta vznikla teprve před několika málo lety na místě, kudy k...

Radostín
10.0 km
Cimrmanův kaštan
Jiné atrakce

V obci Sklené na území Chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy roste mohutný jírovec maďal, kterému tady nikdo neřekne jinak než Cimrmanův kaštan.

150 let starý strom o ...

Sklené