Kontakt
  • GPS: 49.58343, 15.93717
Popis atrakce

Ve Žďáru nad Sázavou stojí rozsáhlý zámek, jehož historie sahá až do doby před 800 lety. Zámek je ve vlastnictví rodu Kinských, který ho zpřístupňuje veřejnosti.

Návštěvníci se tady mohou těšit na komentovanou prohlídku "Po stopách Santiniho", která je zavede na ta nejzajímavější místa bývalého cisterciáckého kláštera včetně osobního sídla opata, baziliky Nanebevzetí Panny Marie a svatého Mikuláše nebo do studniční kaple.

Na zámku sídlí jedinečné "Muzeum nové generace", multimediální zážitková expozice pro celou rodinu, která zájemce provede historií zámku od jeho počátků až do součanosti.

K dispozici jsou dále stálé výstavy na téma barokního malířství a sochařství a také expozice věnovaná hrám a klamům. V Galerii Kinských se pořádají krátkodobé výstavy.

V blízkosti zámku se nachází Konventní a Bránský rybník, kde je možné zúčastnit se komentovaných prohlídek.

ubytování Žďár nad Sázavou
Mapa
Turistická mapa (GPS 49.58343, 15.93717)
Google mapy (navigace)
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Muzem nové generace na zámku Ždár

0.8 km
Vodní nádrž Pilská
Koupání

Vodní nádrž Pilská se nachází na toku Sázavy na severním území města Žďár nad Sázavou. Byla vybudována v polovině 20. století na místě původního rybníka Pilský, aby zásob...

Žďár nad Sázavou
2.3 km
Relaxační centrum Žďár nad Sázavou
Koupání

Ve Žďáru nad Sázavou se připravte doslova na smršť (nejen) vodních aktivit. Plavecký bazén je dlouhý 25 metrů a má pět drah. V zábavném bazénu najdete atrakce, jako jsou ...

Žďár nad Sázavou
4.5 km
Rozštípená skála
Turistika

Rozštípená skála je přírodní památka nedaleko obce Hamry nad Sázavou. Nalezneme zde zajímavý skalní útvar tvořený rulovou skalní stěnou. Skalní stěna je ve spodní části r...

Hamry nad Sázavou
8.5 km
Rozhledna Rosička
Rozhledny

Na stejnojmenném vrchu v Křižanovské vrchovině nedaleko obce Sázava u Žďáru nad Sázavou stojí rozhledna Rosička.

42 metrů vysoká telekomunikační vežvyhlídkovou ploši...

Sázava
8.5 km
Ski areál Harusův kopec
Lyžování

U Nového Města na Moravě na území Českomoravské vrchoviny se ve svazích Harusova kopce v nadmořské výšce 734 metrů nachází malé lyžařské středisko.

Ski Harusák nabízí 5...

Nové Město na Moravě
9.1 km
Žákova hora
Turistika

Žákova hora je výrazným vrcholem v moravské části Žďárských vrchů. Nachází se asi 2 kilometry od obce Cikháj. Její jméno je odvozeno od pověsti o žácích, chovancích žďárs...

Cikháj
10.1 km
Horácké muzeum
Muzea a historie

V Novém Městě na Moravě na Vysočině má v budově renesanční radnice ze 16. století svoje sídlo jedno z nejstarších muzeí v regionu.

Horácké muzeum si pro své návštěvníky ...

Nové Město na Moravě
11.0 km
Pasecká skála
Turistika

Nedaleko od Nového Města na Moravě se nachází výrazný vrchol Žďárských vrchů a přírodní památka Pasecká skála (819 m n. m.).

Vrcholový skalní útvar je ukázkou mrazového ...

Nové Město na Moravě