Kontakt
  • Zámecká 268, Velké Losiny
Popis atrakce

Ve Velkých Losinách nedaleko od Šumperka stojí v pohůří Hrubého Jeseníku zámek Velké Losiny.

Už ve 14. století se na místě dnešního zámku nacházela vodní tvrz, přestavěná za vlastnictví Žerotínů v renesanční, později pak v barokní a nakonec empírový zámek. Na konci 17. století se tady odehrávaly čarodějnické procesy, na základě kterých vznikla známá kniha (a později film) Kladivo na čarodějnice.

Dnes je zámek Velké Losiny ve vlastnictví státu a návštěvníkům nabízí základní prohlídkový okruh, který je zavede do místností z období pozdní renesance a raného baroka, konkrétně napříkad do velké jídelny s koženými tapetami, pokojů s gobelíny, zámecké knihovny, galerie předků a barokní kaple.

Druhý okruh se věnuje interiérům z pozdější doby a zájemci v jeho rámci nahlédnou do tří pokojů, koupelen, kuchyně z počátku 20. století a pokojů ve stylu biedermeieru. K dispozici je také videoprohlídka zámku pro hendikepované návštěvníky.

otevírací doba
vstupné

Mapa
Turistická mapa (GPS 50.02312, 17.03137)
Google mapy (navigace)

Nejbližší tipy na výlet v okolí Zámek Velké Losiny

0.9 km
Ruční papírna ve Velkých Losinách
Technické památky

Velkolosinská ruční papírna vyrábí papír nepřetržitě od 16. století až do dnešních dnů. Dnes se zde nachází také muzeum papíru s přístupem do vybraných pracovišť výrobníh...

Velké Losiny
1.2 km
Termální park Velké Losiny
Koupání

Ve Velkých Losinách najdete termální park, který u nás nemá obdoby. Nabízí tady relaxační a regenerační vodní svět a bazény napouštěné přírodní termální sirnou vodou.

Na ...

Velké Losiny
5.5 km
Zemědělský skanzen
Muzea a historie

V Rapotíně u Šumperka na severní Moravě sídlí na místě vyhořelé a zdevastované rolnické usedlosti Zemědělský skanzen “U Havlíčků”.

Nabízí Veteran muzeum, Galerii, Zoopark...

Rapotín
7.5 km
Vlastivědné muzeum v Šumperku
Muzea a historie

V Šumperku na severní Moravě se v areálu Pavlínina dvora nachází Vlastivědné muzeum, založené už v roce 1896.

Na návštěvníky tady čeká stálá expozice, která jim představí...

Šumperk