Kontakt
  • GPS: 49.85263, 16.14566
Popis atrakce

Ve východních Čechách nedaleko Litomyšle stojí zasazen v rozsáhlém přírodním areálu stejnojmenné obce zámek Nové Hrady.

Rokokový zámek byl vystavěn ve druhé polovině 18. století na místě původního gotického hradu a pozdějšího starého zámku. Za vzor mu stála francouzská letní sídla: zámek je bohatě zdobený, především pak jeho fasáda se štukovou a kamennou sochařskou výzdobou. Zámek je dnes v soukromých rukou, prochází rozsáhou rekonstrukcí a je otevřen veřejnosti.

Návštěvníci mohou nahlédnout do interiérů v rámci stálé expozice historického nábytku ze sbírek Uměleckoprůmyslového muzea v Praze - při její příležitosti se s průvodcem podívají také do soukromých pokojů majitelů. Zámek hostí také První české muzeum cyklistiky se širokou sbírkou kol a cylistických předmětů.

Ornamentální zahradě, která Nové Hrady obkloupuje, se často přezdívá „České Versailles“ nebo „Malý Schönbrunn.“ Na návrší za zámkem se rozkládá anglická zahrada s křížovou cestou.

ubytování Nové Hrady (okres Chrudim)
Mapa
Turistická mapa (GPS 49.85263, 16.14566)
Google mapy (navigace)
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Zámek Nové Hrady

1.4 km
Přírodní koupaliště Roudná
Koupání

U obce Nové Hrady u Chrudimi najdete koupaliště se dvěma bazény - malým 20metrovým a velkým o délce 50 metrů. Oba bazény jsou napájeny vodou z Roudenského potoka, připrav...

Nové Hrady
3.8 km
Toulovcovy maštale
Turistika

Toulovcovy maštale jsou přírodní oblastí pískovcových skal a borových lesů. Rozkládají se na rozhraní České tabule a Českomoravské vrchoviny. Pojmenované jsou podle rytíř...

Bor u Skutče
4.5 km
Toulovcova rozhledna
Rozhledny

Mezi Jarošovem a Budislaví na Svitavsku stojí na kopci Jarošov Toulovcova rozhledna, vybudovaná teprve před několika lety.

Dřevěná, 15 metrů vysoká rozhledna má hned dvě...

Budislav
5.6 km
Muzeum dýmek Proseč
Muzea a historie

V historickém roubeném domě na náměstí v Proseči na západní Moravě sídlí unikátní Muzeum dýmek.

Přímo v centru českého dýmkařství s jedinou průmyslovou továrnou na výrob...

Proseč
6.0 km
Rozhledna Borůvka u Hluboké
Rozhledny

Nedaleko obce Hluboká najdete jednu z nejzajímavějších a nejkrásnějších rozhleden v okolí, Borůvku. Postavená je ze smrkových klád "poskládaných" do tvary hyperboly, scho...

Hluboká
7.6 km
Rozhledna Terezka
Rozhledny

V osadě Paseky u Proseče asi 40 kilometrů od Chrudimi stojí rozhledna Terezka, nesoucí jméno spisovatelky Terezy Novákové.

28 metrů vysoká dřevěná věž s ocelovým zábradl...

Proseč
8.7 km
Zřícenina hradu Košumberk
Zříceniny

Košumberk je romantická zřícenina gotického hradu ze 14. století. Leží nad údolím říčky Novohradky. V 16. století hrad vyhořel a poté zde byl přistavěn velký renesanční z...

Luže
10.7 km
Městské muzeum Skuteč
Muzea a historie

Ve Skutči nedaleko od Chrudimi ve východních Čechách najdou návštěvníci zajímavé muzeum, které seznamuje s tradičními řemesly oblasti.

Městské muzeum ve Skutči bylo zalo...

Skuteč