Kontakt
  • náměstí Míru 1, Jaroměřice nad Rokytnou
Popis atrakce

V Jaroměřicích nad Rokytnou stojí nádherný barokní zámek, který je spolu s chrámem svaté Markéty dominantou města.

Zámek vznikl v 16. století renesanční přestavbou tvrze, která na jeho místě stávala, v první polovině 18. století pak získal svoji stávající barokní podobu.

Na návštěvníky čekají na zámku dva prohlídkové okruhy, které je zavedou do reprezentačních, soukromých i hostinských pokojů vybavených nábytkem a předměty z 1. poloviny 19. století. Jaroměřice mají dlouhou hudební historii a o historické nástroje tady není nouze.

Na zámku je k dispozici také několik výstav, a to na téma lesa a lovu nebo starožitných hraček. Za krátkou návštěvu určitě stojí také chrám svaté Markéty.

Po obou březích říčky Rokytné se rozkládá zámecký park se dvěma slepými rameny, které tady vytvářejí umělý ostrov. Část parku je v anglickém, část ve francouzském stylu a návštěvníkům je volně přístupný.

otevírací doba
vstupné

Mapa
Turistická mapa (GPS 49.09363, 15.89224)
Google mapy (navigace)

Nejbližší tipy na výlet v okolí Zámek Jaroměřice nad Rokytnou

7.7 km
Muzeum řemesel
Muzea a historie

V Moravských Budějovicích na jihozápadní Moravě sídlí pobočka Muzea Vysočiny Třebíč, Muzeum řemesel.

Expozice muzea našly svůj domov hned ve dvou stavbách. Na zámku se ná...

Moravské Budějovice
8.1 km
Koupaliště Moravské Budějovice
Koupání

Koupaliště najdete v klidné části města Moravské Budějovice. Nabízí tři bazény: plavecký, tobogánový a dětský, všechny o délce necelých 25 metrů. Hlavní atrakcí je 47 met...

Moravské Budějovice
13.4 km
Starý zámek v Jevišovicích
Hrady a zámky

Ve skalnatém meandru řeky Jevišovky v Jevišovicích nedaleko od Znojma stojí renesanční a raně barokní zámek, vzniklý přestavbou původního gotického hradu.

Návštěvníci si ...

Jevišovice
13.8 km
Bazilika sv. Prokopa
Sakrální pamětihodnosti

Bazilika sv. Prokopa byla vybudována ve 13. století při benediktinském klášteře. Jedinečné prolnutí evropských vlivů na pomezí románského a gotického slohu vedlo k zapsán...

Třebíč