Kontakt
  • U Cibulky 1/118, Košíře, Praha
Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 1 hodina.
Časová náročnost je přibližně 1 hodina.

V severní části Přírodního parku Košíře-Motol západně od centra Prahy našla svůj domov vyhlídková věž s hezkým jménem Cibulka, nejstarší na území Prahy.

Romantická rozhledna v nadmořské výčce 302 metrů byla jako umělá hradní zřícenina vystavěna už v roce 1820. Vysoká je asi 13 metrů, kdo vystoupá po jejích 76 schodech na plošinu ve výšce 12 metrů, bude za to odměněn pěknými výhledy na Motol a místní nemocnici, Řepy a Kotlářku, pohledům do ostatních směrů ale brání vzrostlé stromy.

Kdo na Cibulku vyrazí, neměl by si nechat ujít ani procházku hezkým přírodním areálem, který kdysi býval hospodářskou usedlostí Blažeje Cibulky z Veleslavína, již v roce 1817 koupil kníže Leopold Linhard Thun-Hohenstein a vystavěl tady empírový zámeček. Hned pod rozhlednou je možné prohlédnout si například zbytky kamenných zdí a altánek se sochou "Škrtiče", známý jako Dantovo peklo.

Rozhledna je celoročně přistupná a snadno se k ní dostanou úplně všichni. Auto je možné zaparkovat v blízkých ulicích, nedaleko je ale také hned několik zastávek veřejné dopravy - tramvajová Poštovka nebo autobusová U lesíka.

Může se Vám hodit: ubytování Praha
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.06456, 14.35577)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Vyhlídková věž Cibulka

1.1 km
Relaxační centrum Nemocnice Homolka
Koupání

V areálu Nemocnice Na Homolce v Praze najdete Relaxační centrum, z jehož služeb si vybere opravdu každý. Zaplavat si tady můžete v 25metrovém bazénu s proměnlivou hloubko...

Praha - Motol
1.4 km
Přírodní koupaliště Motol
Koupání

V pražském Motole najdete přírodní nádrž s protékající vodou a písčitým, postupně se svažujícím dnem.

Relaxovat tady můžete na rozlehlých travnatých plochách, k dispozic...

Praha - Motol
1.5 km
Paintball
Adrenalinové atrakce

Atmosféra bitevní vřavy, maskované uniformy, terénní překážky, kde se schováte a ve zpocené dlani pažba pušky. Užijte si paintballovou střílečku vzduchovými pistolemi s r...

Praha - Smíchov
1.5 km
Projížďka na Segway
Jiné atrakce

Pěší chůze je zdravá, ale proč nevyzkoušet i jiný typ dopravy, zvlášť když je potřeba vylézt na kopec. Zvolte si pro cestu přes pražské parky dopravní prostředek segway, ...

Praha - Břevnov
2.0 km
Naučná stezka Prokopské údolí – Butovice
Turistika

V Butovicích západně od centra Prahy začíná hezká naučná stezka, na kterou by měli vyrazit všichni, kteří se chtějí projít hezkou krajinou v dostupnosti veřejné dopravy a...

Praha - Jinonice
2.1 km
Muzeum populární hudby
Muzea a historie

V Praze na Břevnově se v kulturním centru Kaštan nachází zajímavé muzeum, které potěší především příznivce populární hudby.

PopMuseum vzniklo v roce 2000 a v rámci své s...

Praha - Břevnov
2.5 km
Aktivní lesopark Řepy
Jiné atrakce

V pražských Řepích v západní části hlavního města našlo svůj domov rozsáhlé hřiště pod širým nebem, které ocení hlavně rodiny s dětmi.

Aktivní lesopark Řepy, otevřený v ...

Praha - Řepy
2.6 km
Plavecký areál SK-motorlet
Koupání

V Praze na Radlické najdete v rámci sportovního areálu Motorlet 25metrový plavecký bazén, který kromě členů klubu může využívat i široká veřejnost.

Až si dostatečně zapl...

Praha - Radlice