Kontakt
  • GPS: 50.74253, 15.24307
Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.

Do Smržovky východně od Jablonce nad Nisou v severovýchodních Čechách by měli vyrazit všichni milovníci nádherných výhledů.

Skalní vyhlídka Finkstein byla pojmenována po smržovském průmyslníku Finkem, nachází se v nadmořské výšce 699 metrů a nabízí hezké pohledy do širokého okolí, a to především na Smržovku a Černostudniční hřeben. Vyhlídka je opatřená zábradlím a nachází se u ní také informační tabule pro ty, kteří by se o místě chtěli dozvědět víc.

Kdo se zajímá o geologii, může si tady prohlédnout jedny z největších skalních hrnců v Jizerských horách včetně známé Čertovy studánky, hluboké půl metru. K té se váže hned několik pověstí, třeba ta o čertovi, který tady žil a který do skály vyhloubil hluboké jámy, když se polekal kříže, jenž tu vztyčil statečný obyvatel Smržovky.

Zaparkovat je možné u penzionu U Vozdeckých v Záhoří u Smržovku, odkud je to na vyhlídku kolem lyžařského vleku jen pár set metrů. Kdo sem přijede vlakem, může pokračovat po červeně značené turistické trase asi 15 minut do kopce.

Může se Vám hodit: ubytování Smržovka
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.74253, 15.24307)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Vyhlídka Finkstein

2.0 km
Muzeum obrněné techniky
Muzea a historie

Ve Smržovce u Jablonce nad Nisou v severních Čechách našlo svůj domov jedinečné muzeum, kde se bude líbit hlavně příznivcům vojenské techniky.

Muzeum obrněné techniky, n...

Smržovka
2.2 km
Koupaliště Lučany nad Nisou
Koupání

Na okraji obce Lučany najdete přírodní průtokové koupaliště s 50metrovým plaveckým bazénem se skákacím prknem a skluzavkou a brouzdalištěm pro děti.

Ke slunění zvou trav...

Lučany nad Nisou
2.4 km
Rozhledna Nisanka
Rozhledny

Na Novoveském hřebeni mezi Lučany nad Nisou a Novou vsí u Jablonce nad Nisou se k nebi vypíná telekomunikační věž s rozhlednou, otevřená teprve před několika lety.

Z 35m...

Nová Ves nad Nisou
2.8 km
Ski areál Tanvaldský Špičák
Lyžování

U Tanvaldu v severovýchodních Čechách se nachází největší lyžařské středisko Jizerských hor, Ski areál Tanvaldský Špičák.

K dispozici je tady 10 sjezdovek o celkové dé...

Albrechtice v Jizerských horách
3.0 km
Rozhledna Tanvaldský Špičák
Rozhledny

Na Tanvaldském Špičáku v Jizerských horách, na území jednoho z největších lyžařských středisek v oblasti, najdete turistickou chatu s rozhlednou, pocházející už z roku 19...

Tanvald
3.0 km
Rozhledna Bramberk
Rozhledny

Na kopci Krásný v Jizerských horách najdete 21 metrů vysokou kamennou rozhlednu Bramberk.

Z Bramberka jsou za příznivého počasí vidět Jizerské hory, Krkonoše se Sněžkou,...

Lučany nad Nisou
3.5 km
Rozhledna Černá studnice
Rozhledny

Kamennou rozhlednu Černá studnice určitě nepřehlédnete. 26 metrů vysoká stavba totiž dominuje Jizerským horám a z jejích čtyřech ochozů jsou nádherné kruhové výhledy.

Tě...

Jablonec nad Nisou
4.6 km
Vyhlídka Terezínka
Turistika

U Tanvaldu mezi Jabloncem nad Nisou a Harrachovem se v severovýchodních Čechách na území Jizerských hor nachází hezká a zároveň snadno přístupná vyhlídka.

Vyhlídka, v m...

Tanvald