Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 1.5 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 1.5 hodiny.

Západně od Příbrami se na území středočeských Brd k nebi vypíná Třemošná, dříve známá také jako Třebušná. Vrch s nadmořskou výškou 779 metrů patří k nejnápadnějším v celém pohoří, a je proto často navštěvovaným cílem.

Třemošná je porostlá přirozenými lesy se stromy starými bezmála 200 let, a tak z jejího vrcholu není mnoho vidět. Ve východním svahu hory však stojí dřevěná vyhlídka Orlov, nádherné rozhledy jsou také ze skály známé jako Kazatelna. Ta se nachází na východním úbočí Třemošné ve výšce 740 metrů a je mrazovým srubem, pod ní si návštěvníci mohou prohlédnout rozlehlé kamené moře.

Kdo vystoupí až sem, může se těšit na rozhledy nejen na Příbramsko a střední Povltaví, ale také na Čertovu hrbatinu, Vitorazsko, Písecké hory, Kleť, Šumavu, a když je počasí opravdu ideální, pak dokonce na Alpy.

Třemošná bývala v minulosti vojenským prostorem, dnes na ni vede zeleně značená turistická trasa spojující Orlov s Bohutínem, z Příbrami se sem dá dostat po modré. Takzvaný malý okruh z Orlova patří mezi jednu z prvních vyznačených tras v Brdech a dnes slibuje mírnou procházku, dlouhou necelé 4 kilometry, vhodnou i pro rodiny s menšími dětmi.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Příbram
Mapa
Turistická mapa (GPS 49.69186, 13.93975)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Vrch Třemošná - 779 m n.m.

2.3 km
Vrch Klobouček - 703 m n.m.
Turistika

U obce Obecnice západně od Příbrami se na území Chráněné krajinné oblasti Brdy k nebi vypíná Klobouček. Hora s nadmořskou výškou 703 metrů je jedním z vrcholů nejvyšší ho...

Obecnice
3.6 km
Hornický skanzen Březové Hory
Muzea a historie

V Příbrami jižně od Prahy, v městské části Březové Hory, najdou návštěvníci hned několik objektů, v rámci kterých mohou nahlédnout do bohaté historie regionu, nedílně spj...

Příbram
4.8 km
Tok - 865 m n.m.
Turistika

Severozápadně od Příbrami ve středních Čechách se k nebi vypíná 865 metrů vysoký Tok, nazývaný také někdy Vysoký či Velký Tok. Nejvyšší vrchol Brdské vrchoviny a celého S...

Obecnice
4.8 km
Aquapark Příbram
Koupání

V centru města Příbram najdete aquapark s krytou a venkovní částí, která se návštěvníkům otevírá v letních měsících.

V krytém areálu jsou připraveny 25metrový plavecký b...

Příbram
5.1 km
Rekreační areál Nový rybník
Koupání

Kousek od Příbrami u silnice na Strakonice najdete přírodní koupaliště napájené vodou z Příbramského potoka. Kromě osvěžujícího koupání tady můžete relaxovat na upravovan...

Příbram
6.1 km
Zámek Vysoká - Památník Antonína Dvořáka
Hrady a zámky

Ve Vysoké u Příbrami ve středních Čechách se nachází nevelký novorenesanční zámeček, vystavěný ve druhé polovině 19. století.

Zámek nechal vybudovat hrabě Václav Robert ...

Vysoká u Příbramě
6.6 km
Pevnost Jordán
Technické památky

Pěchotní srub „Jordán“ byl postaven v roce 1936 za účelem zkoušek vybavení a výzbroje těžkého opevnění pro československou armádu.

Probíhaly v něm zkoušky zbraní vyvíjen...

Obecnice
7.4 km
Památník vězeňského zařízení Vojna
Památníky

V Lešeticích u Příbrami najdou zájemci o vojenskou historii Památník vězeňského zařízení Vojna, kulturní památku, zpřístupněnou v roce 2005 veřejnosti.

Původně pracovní ...

Lešetice