Kontakt
  • Radnická 10, střed, Brno
Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 1.5 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 1.5 hodiny.

Ponořte se skrze moderní technologie do těchto příběhů odvahy, ze kterých mrazí! Tichá hrdinství vám nabídnou jedinečný pohled na minulost, který vás zcela pohltí a přenese do doby, kdy se obyčejní lidé stávali hrdiny.

V interaktivní expozicí Tichá hrdinství se vypravíte do historie 20. století. Nebudete ale jen poslouchat vyprávění pamětníků, kteří zažili totalitní režimy – sami se aktivně zapojíte do zkoumání vzpomínek a pomocí tabletu budete moci dobrodružství aktivně ovlivňovat a utvářet. Pomohou vám k tomu netradiční projekce, vizuální a zvukové efekty, interaktivní obrazovky nebo rozšířená realita.

Inspirativní životní příběhy Mileny a Leopolda i Jaryny a Tomáše potvrzují, že ne o každém hrdinovi se učí v hodinách dějepisu. Vybrali jsme je pro vás z více než deseti tisíc rozhovorů ze sbírky Paměti národa a spojuje je jedno: všichni nezištně svými odvážnými činy pomáhali druhým, navzdory tomu, že tím často riskovali vlastní bezpečí. Chtěli usnadnit život těm, kteří žili v nesnadné době.

Prohlídka Milena a Leopold / Příběhy z padesátých let zavede návštěvníky do jáchymovských dolů, odkud pašovala dopisy a kde se zamilovala do jednoho z vězňů. S Leopoldem zase nahlédnete mezi partyzány i do komunistického vězení padesátých let.

Prohlídka Jaryna a Tomáš / Příběhy z druhé světové války vás seznámí s příběhem Jaryny, která díky jedovaté chemické sloučenině zachránila desítky Židů před odjezdem do transportu. Tomáš vás zase provede svou nevšední cestou po evropských druhoválečných bojištích.

Jednotlivé prohlídky začínají v pevně stanovených časech. Toto opatření umožňuje návštěvníkům užít si prohlídku v intimní atmosféře, a zároveň plynule přecházet mezi jednotlivými zastávkami příběhu.

Prohlídka trvá 90 minut a je vhodná od věku 15 let. Součástí obsahu jsou i záběry znázorňující násilné chování a zbraně a výstava není vhodná pro epileptiky a osoby s respiračními problémy.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Brno
Mapa
Turistická mapa (GPS 49.19294, 16.60883)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Expozice IPN Tichá hrdinství

0.1 km
Moravské zemské muzeum - Dietrichsteinský palác
Muzea a historie

V centru Brna na Zelném trhu stojí nádherná historická budova Dietrichsteinského paláce, v níž sídlí zajímavé muzeum.

Palác byl vystavěn v letech 1614-1618 jako rodové s...

Brno - střed
0.2 km
Katedrála sv. Petra a Pavla
Sakrální památky

V centru moravské metropole se v Denisových sadech nachází dominanta Brna, katedrála sv. Petra a Pavla. Počátky Petrova, jak se katedrále také říká, spadají až do 11. - 1...

Brno - střed
0.2 km
Potápěčem na zkoušku
Adrenalinové atrakce

Představte si, že se ponoříte do tajemného podvodního království, kde čeká úplně jiný svět. Světlo zde tančí v nejrůznějších odstínech modré, zvuky se šíří jinak a celé p...

Brno - střed
0.2 km
Mendelianum - atraktivní svět genetiky
Muzea a historie

Ve středu jihomoravské metropole, Brně, sídlí v budově Biskupského dvora nová interaktivní expozice Moravského zemského muzea na téma genetiky.

Expozice "Mendelianum - a...

Brno - střed
0.2 km
Biskupský dvůr - MZM
Muzea a historie

V historickém centru Brna nedaleko kostela svatého Petra a Pavla se nachází areál Biskupského dvora, původně gotická stavba proboštství brněnské kapituly.

Už od roku 181...

Brno - střed
0.3 km
Privátní let balónem na Jihomoravsku
Jiné atrakce

Představte si, jak se vznášíte v oblacích pod obřím balónem, který pohání horký vzduch a vzdušné proudy. Let s balónem představuje autentickou romantiku. Celý koš bude je...

Brno - střed
0.3 km
Art Design Fashion - Uměleckoprůmyslové muzeum
Muzea a historie

Ve středu moravské metropole sídlí Uměleckoprůmyslové muzeum, které je součástí Moravské galerie v Brně.

Muzeum, založené už roku 1873, se věnuje dějinám užitého umění a...

Brno - střed
0.3 km
Thajská aromaterapeutická masáž
Jiné atrakce

Představte si masážní salón jako kousek thajského ráje. Tlumené světlo svíček, vůně orchidejí a příjemná hudba dokreslují exotickou atmosféru. Do jednoho takového ráje se...

Brno - střed