Kontakt
Popis atrakce

Ve východní části Slezské metropole, Slezské Ostravě, se na břehu řeky Ostravice k nebi vypíná pěkně zrekonstruovaný hrad ze 14. století.

Návštěvníci se na Slezskoostravském hradě mohou těšit na nádvoří, hradní pevnost a věž, nejvyšší stavbu v celém hradním areálu, kde jsou k vidění expozice na téma historie hradu a města, Třicetileté války, husitství nebo výstava Z domácnosti našich předků.

Kdo chce, může nahlédnout do hradní kovárny nebo hradní kaple Jana Czupryniaka, nejen dětem se bude líbit ve sklepení s akvárii se sladkovodními rybami, muzeem čarodějnic, expozicí Čertí škola, Permoníci a čerti v podzemí Slezskoostravského hradu nebo Muzeem záhad. Z horních pater pevnosti se otevírají nádherné výhledy na město i nedaleké Beskydy.

Nejen v létě Slezskoostravský hrad ožívá řadou kulturních a společenských akcí - koncertů, jarmarků nebo hudbebních představení - , o jejichž konání je možné dozvědět se na webových stránkách hradu, k dispozici jsou také interaktivní prohlídky s kostýmovanými průvodci.

Až k hradu je možné dojet autem nebo veřejnou dopravou, takže se sem bez problémů dostanou úplně všichni. Z nejbližší železniční stanice jsou to sem necelé 2 kilometry pěšky.

Může se Vám hodit: ubytování Ostrava
Mapa
Turistická mapa (GPS 49.83071, 18.30045)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Slezskoostravský hrad

0.7 km
Ostravské muzeum
Muzea a historie

V budově Staré radnice v Moravské Ostravě sídlí muzeum, jehož historie sahá až do 70. let 19. století.

Ostravské muzeum shromažďuje rozsáhlou sbírku více než milionu pře...

Ostrava - Moravská Ostrava a Přívoz
1.3 km
Zážitkový let balónem
Adrenalinové atrakce

Balónové létání je romantika a dobrodružství v jednom zážitku. Vidět pole, lesy, hrady, jezera a městečka z ptačí perspektivy má své nezaměnitelné kouzlo.

Celý zážitek z...

Ostrava - Jih
1.8 km
Svět techniky Ostrava
Jiné atrakce

Dolní oblast Vítkovic prošla v posledních letech významnou proměnou. Do ještě nedávno úplně opuštěných míst, kde výroba skončila v roce 1998, se znovu vracejí lidé. Z býv...

Ostrava - Jih
2.0 km
Zoologická zahrada Ostrava
Zoologie a botanika

ZOO Ostrava je zoologická zahrada v ostravské Stromovce. Je zakládajícím členem Unie českých a slovenských zoologických zahrad. Svou rozlohou 100 hektarů je druhou největ...

Ostrava - Slezská Ostrava
3.5 km
Důl Michal - Ostrava
Technické památky

Důl Michal je bývalý černouhelný hlubinný důl - těžba v něm byla ukončena v roce 1994. Poté zde zůstal zachován a byl zpřístupněn veřejnosti komplex povrchových budov z l...

Ostrava - Michálkovice
4.3 km
Romantický let v balónu pro dva
Jiné atrakce

Vydejte se do oblak v proutěném koši pod obřím balónem, který pohání horký vzduch a vzdušné proudy. Let balónem je čistokrevná romantika a celý koš budete mít jen sami pr...

Ostrava - Vítkovice
4.6 km
Rozhledna Landek
Rozhledny

Na vrchu Landek v Petřkovicích, městské části Ostravy, stojí rozhledna stejného jména.

Ze 7metrové dřevěné konstrukce ne nepodobné mysliveckému posedu jsou hezké výhledy...

Ostrava - Petřkovice
4.9 km
Hornické muzeum Landek park
Muzea a historie

V Landeku u Ostravy sídlí největší podnikové muzeum u nás. Otevřeno bylo v roce 1993 a je dokonce navrženo na zápis na seznam UNESCO.

V rozsáhlém areálu Hornického muzea...

Ostrava - Petřkovice