Kontakt
  • GPS: 50.73633, 15.01271
Popis atrakce

Na svazích hory Ještěd se u severočeského Liberce v nadmořské výšce 540 - 1 000 metrů rozkládá lyžařské středisko, oblíbené pro svoji blízkost civilizaci, vyjádřenou mottem "Hory za rohem". Ski areál Ještěd si pro své návštěvníky připravil hned dvě sjezdovkami propojené části - Dolní Skalka a Černý vrch - a v rámci nich celých 9,2 kilometrů svahů všech obtížností.

Na vrchol technicky zasněžovaných a denně upravovaných sjezdovek vyváží milovníky zimních sportů dvě čtyřsedačkové a dvousedačková lanovka a dalších pět vleků. K dispozici je večerní lyžování za umělého osvětlení, pro ty nejmenší pak dětské lyžařské hřiště se dvěma pojízdnými pásy a řadou zábavných atrakcí. V nabídce je také možnost zažít upravování sjezdovek přímo v kabině rolby.

Samozřemostí je v areálu půjčovna vybavení se servisem, kdo se chce něčemu přiučit, měl by se vydat do lyžařské školy s dětskou výukovou zónou. O hladové žaludky hostů se na Ještědu stará zrekonstruovaná samoobslužná restaurace a kiosky přímo na sjezdovkách. Kdo by se chtěl zdržet déle, může využít ubytování v hotelu Můstek.

Mapa
Turistická mapa (GPS 50.73633, 15.01271)
Google mapy (navigace)
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Ski areál Ještěd

2.0 km
Ještěd
Rozhledny

Jižně od Liberce se k nebi vypíná hora Ještěd, na které stojí hotel s restaurací a televizní vysílač. Ještěd je jednou z nejprominentnějších hor u nás a jednoznačnou domi...

Liberec
2.8 km
Koupaliště Vápenka
Koupání

Vápenka je rodinné koupaliště, které návštěvíkům kromě hlavního 50 metrů dlouhého bazénu nabízí také brouzdaliště pro děti.

K opalování zvou travnaté plochy, k dispozici...

Liberec
3.7 km
Aquapark Babylon
Koupání

Svět Julese Verna se vám otevře v libereckém aquaparku, který nedávno prošel rekonstrukcí. Najdete zde několik bazénů se spoustou atrakcí, jako jsou skluzavky, tobogany, ...

Liberec
4.0 km
iQLANDIA science centre
Jiné atrakce

iQLANDIA je moderní vědecko-zábavní centrum s 4K Planetáriem a stovkami originálních interaktivních exponátů! Svět vědy a techniky, který tě uhrane a nepustí.

iQLANDIA j...

Liberec
5.8 km
Severočeské muzeum v Liberci
Muzea a historie

V Liberci v severních Čechách má své sídlo muzeum, založené jako uměleckoprůmyslové muzeum už v roce 1873, patří tedy mezi nejstarší svého druhu u nás.

Severočeské muzeu...

Liberec
6.3 km
Koupaliště Sluníčko
Koupání

Na koupališti ve Vratislavicích nad Nisou najdete dva velké bazény - plavecký o délce 36 metrů a 48 metrů dlouhý bazén pro neplavce.

Dětem jsou k dispozici skluzavka, tr...

Liberec
6.7 km
Zoologická zahrada Liberec
Zoologie a botanika

Liberec v severních Čechách je domovem nejstarší zoologické zahrady v České republice, založené už v roce 1904.

V areálu o ploše 13 hektarů se tady chová více než 170 dr...

Liberec
7.0 km
Rozhledna Císařský kámen
Rozhledny

Na stejnojmenném vrchu asi 2 kilometry od železniční stanice Jeřmanice stojí rozhledna Císařský kámen. Vrch je součástí Maršovické vrchoviny a pojmenován byl na památku c...

Jeřmanice