Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.

U Tří Studní v jižní části Chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy se na západní Moravě rozkládá rybník Sykovec. Sykovec vznikl v 16. - 17. století a se svými 724 metry nad mořem je nejvyše položeným rybníkem na Vysočině.

Sykovec se nachází v nádherné krajině lesů, jeho břehy jsou travnaté a písčitý vstup do vody je pozvolný, vhodný tak i pro rodiny s malými dětmi.

Na východním břehu rybníka je kemp, kde je možné ubytovat se ve vlastních stanech nebo chatkách, ale také si třeba půjčit loďku nebo šlapadlo a projet se po klidné hladině. V kempu jsou samořejmě k dispozici i sociální zařízení a občerstvení, kdo má chuť na čerstvou rybu, neměl by si nechat ujít oběd v Rybářské baště.

Komu by koupání nestačilo, může si zahrát tenis nebo plážový volejbal nebo si v kempu pronajmout kolo a vyrazit na průzkum okolí. Třeba k nedalekému Medlovskému rybníku, se kterým Sykovec propojuje zajímavá naučná stezka Po stopách posledního vlka.

Až k rybníku se dá dojet autem, silnice ze Tří Studní do Vlachovic vede přes hráz rybníka a je možné využít třeba parkoviště u penzionu Sykovec.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Tři Studně
Mapa
Turistická mapa (GPS 49.6076, 16.04036)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Rybník Sykovec

2.4 km
Cimrmanův kaštan
Jiné atrakce

V obci Sklené na území Chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy roste mohutný jírovec maďal, kterému tady nikdo neřekne jinak než Cimrmanův kaštan.

150 let starý strom o ...

Sklené
3.1 km
Pasecká skála
Turistika

Nedaleko od Nového Města na Moravě se nachází výrazný vrchol Žďárských vrchů a přírodní památka Pasecká skála (819 m n. m.).

Vrcholový skalní útvar je ukázkou mrazového ...

Nové Město na Moravě
4.2 km
Ski areál Harusův kopec
Lyžování

U Nového Města na Moravě na území Českomoravské vrchoviny se ve svazích Harusova kopce v nadmořské výšce 734 metrů nachází malé lyžařské středisko.

Ski Harusák nabízí 5...

Nové Město na Moravě
5.7 km
Novoměstské lázně
Koupání

V hlavní části lázní kromě 25 m bazénu se čtyřmi drahami naleznete také relaxační bazén s masážní lavicí, chrliči a vzduchováním nebo vířivku pro deset osob. Příjemnou zp...

Nové Město na Moravě
5.7 km
Horácké muzeum
Muzea a historie

V Novém Městě na Moravě na Vysočině má v budově renesanční radnice ze 16. století svoje sídlo jedno z nejstarších muzeí v regionu.

Horácké muzeum si pro své návštěvníky ...

Nové Město na Moravě
6.0 km
Lisovská skála
Turistika

Lisovská skála je hora v pohoří Žďárské vrchy. Na jejím vrcholu se nachází rulová skála s navazujícím kamenným mořem, na kterém můžete dobře pozorovat důsledky mrazového ...

Herálec
6.1 km
Skalní útvar Dráteničky
Turistika

U obce Blatiny v srdci Chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy najdou příznivci procházek hezkou přírodou zajímavý skalní útvar. Dráteničky, někdy zvané také Dráteníčky, ...

Sněžné
6.1 km
Drátenická skála
Turistika

Drátenická skála (též Dráteničky) je přírodní památka poblíž vsi Blatiny. Nachází se zde mohutná vrcholová skála s charakteristickým utvářením. Velmi dobře ji znají přede...

Sněžné