Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 2.5 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 2.5 hodiny.

Mezi Putimovem a Novým Rychnovem východně od Pelhřimova se k nebi vypíná 765 metrů vysoký vrch Křemešník s jednou z nejvýznamnějších rozhleden u nás.

Už v 30. letech minulého století byla na Křemešníku postavena dřevěná trigonometrická věž, která byla záhy upravena a otevřena veřejnosti jako rozhledna, dlouho ale nevydržela. Ocelová konstrukce, která tady stojí od roku 1993, je známá jako Pípalka. Vysoká je úctyhodných 52 metrů, kdo vystoupá po 203 schodech až na její vyhlídkovou plošinu ve výšce 44 metrů nad zemí, bude za to odměněn nádhernými výhledy do širokého okolí. Díky dalekohledu je za příznivých podmínek možné zahlédnout hrady Lipnici a Roštejn, vrcholy Čeřínku, Špičáku a Javořice, Žďárské vrchy, či dokonce hřebeny našich nejvyšších hor, Krkonoš, a Šumavu.

Komu by rozhledna nestačila, může se na Křemešníku těšit na pěkný poutní kostel Nejsvětější Trojice z první poloviny 18. století s křížovou cestou, nedokončenou stavbu Větrného zámečku a lanové centrum, hotel a v zimě i lyžařský areál.

Návštěvu rozhledny je možné spojit s hezkou procházkou po naučné stezce Křemešník. Ta začíná u parkoviště u horského hotelu Křemešník (jen co by kamenem dohodil od Pípalky), je dlouhá 3 kilometry a má celkem 10 zastavení.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Proseč pod Křemešníkem
Mapa
Turistická mapa (GPS 49.40356, 15.32699)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Rozhledna Pípalka na vrchu Křemešník

8.0 km
Muzeum rekordů a kuriozit
Muzea a historie

V Pelhřimově na půli cesty mezi Prahou a Brnem našlo v historické budově Jihlavské (Dolní) brány svůj domov rozsáhlé muzeum, kde si na své přijde celá rodina.

Muzeum rek...

Pelhřimov
8.1 km
Muzeum strašidel
Muzea a historie

Na Masarykově náměstí v Pelhřimově stojí starý purkrabský dům, jehož sklepení je domovem Muzea strašidel.

Na návštěvníky čekají v muzeu repliky nadpřirozených bytostí z ...

Pelhřimov
8.2 km
Muzeum Vysočiny Pelhřimov
Muzea a historie
V Pelhřimově ve východních Čechách sídlí v prostorách bývalého zámku pánů z Říčan Muzeum Vysočiny Pelhřimov. Muzeum si pro své návštěvníky připravilo hned několik expozi...
Pelhřimov
8.2 km
Síň Lipských
Muzea a historie

V Pelhřimově u Jihlavy na Vysočině sídlí v přízemí Šrejnarovského domu jedinečné muzeum, které návštěvníky provede nejznámějšími filmy známého režisérského a hereckého du...

Pelhřimov
10.0 km
Naučná stezka Čeřínek
Turistika

K obci Cejle západně od Jihlavy by měli vyrazit ti, kteří touží po procházce hezkou přírodou, při které se dozví něco nového. Čeká tady na ně naučná stezka Čeřínek, která...

Dolní Cerekev
14.2 km
Včelí naučná stezka
Turistika

Ve Smrčné u Jihlavy na Vysočině byla teprve před několika málo lety otevřena zajímavá naučná stezka, věnovaná včelám a včelařství.

Včelí naučná stezka je dlouhá sice je...

Smrčná
14.7 km
Koupaliště Žabák
Koupání

Na humpoleckém koupališti najdete velký bazén s plaveckou částí o délce 20 metrů a relaxační částí s atrakcemi, jako jsou skluzavka, chrliče, masážní trysky, perličková m...

Humpolec
14.9 km
Vodní nádrž Vřesník
Koupání

Necelý kilometr od Želiva leží na řece Želivce na Vysočině Vodní nádrž Vřesník.

Vyrovnávací nádrž v nadmořské výšce 552 metrů byla vybudována ve 20. letech 20. století a...

Želiv