Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 1 hodina.
Časová náročnost je přibližně 1 hodina.

U Pohoře, místní části Oder u Nového Jičína stojí pěkná rozhledna ve tvaru strážní věže, kterou má obec ve svém znaku.

Rozhledna Olšová je vysoká 17 metrů, kdo vystoupá po jejích 64 schodech až na vyhlídkovou plošinu ve výšce 13 metrů, uvidí celé široké okolí - Moravskou bránu a Moravskoslezské Beskydy, Hrubý a Nízký Jeseník, a pokud podmínky přejí, je možné zahlédnout také Praděd nebo Lysou horu. Aby každý věděl, na co se dívá, byly tady umístěny panoramatické fotografie s popisy.

Kdo by se při výstupu unavil, může ztracenou energii nabrat v krytém odpočivadle přímo pod rozhlednou, kde je možné schovat se také před nepřízní počasí.

Olšová je volně přístupná po celý rok a dojít se k ní dá jak od překrady v osadě Kletné u Suchdola nad Odrou, tak také po naučné stezce Stříbrný chodník. Stezka je okružní, začíná a končí u koupaliště v Odrách a na její 9kilometrovou trasu se vešlo hned 16 zastavení s informačními tabulemi. Cyklisté sem mohou dojet na kole, u rozhledny je jim k dispozici stojan. Do Oder jezdí vlak, a tak se sem snadno dostanou i ti, kteří nemají vlastní dopravu.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Odry
Mapa
Turistická mapa (GPS 49.66139, 17.87713)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Rozhledna Olšová

2.5 km
Naučná stezka Stříbrný chodník
Turistika

V Odrách severozápadně od Nového Jičína najdou návštěvníci naučnou stezku, která jim přiblíží doby, kdy se na Pohořském kopci těžila stříbrná ruda.

Naučná stezka Stříbrn...

Odry
3.0 km
Koupaliště Odry
Koupání

Na koupališti v Odrách na vás kromě skvělého koupání v 25metrovém bazénu čekají taky 87metrový tobogan, minitobogan, masážní trysky, dnové vzduchové rošty, chrliče nebo v...

Odry
4.4 km
Muzeum Moravských bratří
Muzea a historie

V Suchdole nad Odrou u Nového Jičína stojí typická malá usedlost moravského Kravařska, která seznámí s tím, jak se v oblasti žilo a pracovalo před sto lety.

Návštěvníci ...

Suchdol nad Odrou
4.5 km
HEIPARK Tošovice
Lyžování

Severně od obce Odry se mezi Olomoucí a Ostravou rozkládá lyžařské středisko HEIPARK Tošovice. Na milovníky zimních sportů tady čeká česká rarita - uměle vytvořené sjezdo...

Odry
4.6 km
Muzeum městyse Suchdol nad Odrou
Muzea a historie

Suchdol nad Odrou u Nového Jičína je domovem malého muzea, kde si přijdou na své především příznivci historie.

Na návštěvníky čeká v Muzeu městyse Suchdol nad Odrou expo...

Suchdol nad Odrou
5.0 km
Naučná stezka Krajinou povodní
Turistika

Nádhernou krajinou mezi Jeseníkem, Bernarticemi a Suchdolem nad Odrou severně od Nového Jičína provede zájemce o procházku krásnou přírodou s poučením naučná stezka Kraji...

Suchdol nad Odrou
8.4 km
Zámek Kunín
Hrady a zámky

Na severovýchodní Moravě nedaleko Nového Jičína stojí v obci Kunín stejnojmenný zámek, jedno z nejcennějších barokních šlechtických sídel v oblasti.

Zámek byl vystavěn v...

Kunín
10.7 km
Zřícenina hradu Starý Jičín
Zříceniny

Starý Jičín je zřícenina hradu ze 13. století nad stejnojmennou obcí. Hrad byl postaven na místě původní dřevěné tvrze a díky své strategické poloze a širokému výhledu do...

Starý Jičín