Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 2.5 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 2.5 hodiny.

U obce Tetín mezi Karlštejnem a Berounem jihozápadně od Prahy najdou návštěvníci zajímavou naučnou stezku. Tetínské vyhlídky II je název naučné stezky, která začíná v ulici Pod Valy a zájemce zavede až k vrchu Damil s nadmořskou výškou 395 metrů, z něhož se otevírají nádherné výhledy na Tetín, Beroun a jejich okolí a který je také významným nalezištěm zkamenělin včetně trilobitů.

Na 2,5 kilometrech má celkem 10 zastavení s informačními tabulemi, na kterých seznamuje s historií od pravěku po Slovany, ale například také těžbou vápence v oblasti, židovskou synagogou nebo místní malodráhou. Z té se do dnešních dní zachoval tunel, kterým naučná stezka také prochází.

Komu by procházka nestačila, může ji zkombinovat s první vyhlídkovou trasou, která vede nad Berounkou kolem kostelů svaté Kateřiny a Ludmily, kde se potkává s druhou. Zajímavostí je bílá věž na náměstí v Tetíně - naučná stezka je totiž součástí projektu Karlštejnské šachy.

Až do Tetína je možné dojet autem, kdo nemá vlastní dopravu, může se svézt vlakem do Berouna, odkud jsou to k začátku naučné stezky asi 3 kilometry pěšky.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Tetín (okres Beroun)
Mapa
Turistická mapa (GPS 49.94676, 14.09553)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Naučná stezka Tetínské vyhlídky II

0.8 km
Zřícenina hradu Tetín
Zříceniny

Tetín je zřícenina hradu ze 13. století na okraji stejnojmenné obce. V počátcích své existence je zmiňován jako sídlo královského lovčího. Do dnešních dob se zachovala br...

Tetín
2.1 km
Vápencový lom Alkazar
Jiné atrakce

U Berouna ve středních Čechách si na své přijdou turisté, vodáci i horolezci. Čeká tady na ně bývalý vápencový lom Alkazar (Hostim I), dříve vyhledávaný trampy, ale také ...

Beroun
2.1 km
Aquapark Beroun
Koupání

V Berouně se těšte hned na několik bazénů. Sportovní bazén má délku 25 metrů a šest plaveckých drah. Rekreační bazén nabízí spoustu atrakcí, jako jsou vzduchová masážní l...

Beroun
2.5 km
Muzeum Českého krasu
Muzea a historie

V Berouně na jihozápad od Prahy sídlí na hranici Českého krasu muzeum, kde se zájemci dozví o této oblasti mnohem víc.

Muzeum Českého krasu našlo svůj domov v Jenštejnsk...

Beroun
2.8 km
Rozhledna Městská hora
Rozhledny

Na netradiční rozhlednu je možné vystoupat v Berouně. Městskou horu totiž tvoří nadstavba místního vodojemu, vybudovaná už ve 30. letech minulého století.

Ze 14metrové ž...

Beroun
2.8 km
Městské medvědárium v Berouně
Zoologické a botanické zahrady

Na Městské hoře v Berouně se jen 30 kilometrů jihozápadně od Prahy nachází městské medvědárium.

Medvíďata Kuba, Vojta a Matěj se narodila v Českém Krumlově a už záhy si...

Beroun
3.9 km
Koněpruské jeskyně
Jeskyně

Jen 6 kilometrů od Berouna a nedaleko od Prahy se v Českém krasu nacházejí Koněpruské jeskyně, nejdelší jeskynní systém u nás.

V jeskyních byla učiněna řada archeologick...

Koněprusy
4.2 km
Bubovické vodopády
Vodopády

Na Bubovickém potoce u Berouna v Českém krase leží Bubovické vodopády, jedna z nejznámějších přírodních atrakcí na Karlštejnsku.

Vodopády mají několik vápencových stupňů...

Srbsko