Popis atrakce

Západně od Vyškova na jižní Moravě se na území Drahanské vrchoviny nachází Rakovecké údolí, kterým návštěvníky provází pěkná naučná stezka.

Naučná stezka Rakovecké údolí byla zřízena v části údolí, které začíná už za branami Račic-Pístovic a jde až k rybníku Budkovan na okraji obce Jedovnice. Stezka je dlouhá 13 kilometrů, je okružní, vede po obou březích říčky a je na ní celkem 10 zastavení s informačními tabulemi, které zájemce seznámí s keltskou minulostí oblasti, tím, jak se žilo ve středověkých vesnicích, ale i rostlinami a živočichy, jimž je údolí domovem.

Ideálním obdobím pro procházku Rakoveckým údolím je jaro, kdy tady rozkvétají lány bledulí jarních i další chráněné rostliny, mezi nimi například prstnatec májový, bradáček vejčitý, violka bahenní nebo kosatec sibiřský. Kdo by se chtěl v oblasti zdržet déle, může si prohlédnout hezky zrekonstruovaný mlýn v Ruprechtově nebo navštívit letecké muzeum v nedalekém Vyškově.

Stezka začíná na parkovišti u odbočky ze silnice z Račic do Ruprechtova. Do Račic jezdí ale také autobus, a tak se sem snadno dostanou i ti, kteří nemají k dispozici vlastní auto.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Račice-Pístovice
Mapa
Turistická mapa (GPS 49.29749, 16.86425)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Naučná stezka Rakovecké údolí

5.7 km
Rozhledna Chocholík
Rozhledny

U Drnovic na Vyškovsku na jižní Moravě se k nebi vypíná ocelová rozhledna, vystavěná na místě bývalého triangulačního bodu v roce 2010.

Rozhledna Chocholík je vysoká 26...

Drnovice
6.1 km
Koupaliště Luleč
Koupání

V minulosti se na místě dnešního lulečského koupaliště U Libuše nacházel kamenolom, ve třicátých letech na jeho místě vzniklo koupaliště.

Dnes tady kromě velkého bazénu ...

Luleč
7.6 km
Muzeum perleťářství a tradičního bydlení
Muzea a historie

V Senetářově v Moravském krasu severovýchodně od Brna sídlí v hospodářství z nepálených cihel s doškovou střechou Muzeum perleťářství a tradičního bydlení.

Kromě interié...

Senetářov
8.3 km
Koupaliště Křtiny
Koupání

Koupaliště Křtiny leží na okraji obce v přírodním prostředí u lesa. V roce 2021 bylo kompletně zrekonstruováno. Najdete zde bazén 25x15m s hloubkou 1,1-1,6m a brouzdališt...

Křtiny
9.1 km
Rybník Olšovec
Koupání

U Jedovnic severně od Brna, jen co by kamenem dohodil od Moravského krasu, se rozkládá hezký rybník, vyhledávaný milovníky koupání, relaxace, ale i procházek nádhernou kr...

Jedovnice
9.8 km
Aquapark Vyškov
Koupání

V areálu vyškovského aquaparku najdete krytou a venkovní část. 25metrový krytý bazén má šest plaveckých drah a kromě vířivé vany a fiské sauny se můžete těšit také na spo...

Vyškov
9.9 km
Muzeum Vyškovska na zámku Vyškov
Muzea a historie

Ve Vyškově u Brna se nachází zámek, vzniklý přestavbou gotické tvrze, hradu olomouckých biskupů z 15. století.

Své současné podoby se vyškovský zámek dočkal v 17. a 18. ...

Vyškov
10.0 km
Zoopark Vyškov
Zoologické a botanické zahrady

Ve Vyškově u Brna se na ploše 4 hektarů rozkládá menší zoologická zahrada, Zoopark Vyškov.

Navzdory své velikosti zahrada chová více než 80 druhů zvířat, zaměřuje se při...

Vyškov