Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 1.5 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 1.5 hodiny.

Jižně od Studénky mezi Novým Jičínem a Ostravou najdou návštěvníci Slezska naučnou stezku, která je seznámí s nejcennější částí území chráněné krajinné oblasti Poodří. Provede je kolem rybníků a meandrů řeky Odry i lužními lesy, které jsou domovem celé řady zajímavých druhů rostlin a živočichů.

Na stezku mohou zájemci o procházku v překrásné panenské krajině stejnojmenné přírodní rezervace nastoupit v bývalé oboře zámku Nová Horka a jít po ní až do Studénky, kde končí u Pasečného mostu. Stezka je dlouhá asi 4 kilometry a prochází kolem rybníků Nový nebo Kotvice, který je významným hnízdištěm ptáků, a tak není divu, že nad jeho hladinou byla vystavěna ptačí pozorovatelna. Na svých celkem devíti zastaveních stezka seznamuje hlavně s přírodním bohatstvím krajiny lužních lesů.

Terén naučné stezky je nenáročný, a tak ho snadno zvládnou i rodiny s menšími dětmi, které se sem mohou vydat na jaře, kdy tady všechno kvete, nebo třeba na podzim, kdy se stromy zbarví do všech barev duhy.

Naučná stezka Kotvice je dostupná autem i veřejnou dopravou - zatímco do Studénky jezdí vlak, do Nové Horky se ti, co nemají vlastní dopravu, dostanou autobusem.

Může se Vám hodit: ubytování Studénka
Mapa
Turistická mapa (GPS 49.69346, 18.06696)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Naučná stezka Kotvice

3.2 km
Pilotem malého letounu na zkoušku
Jiné atrakce

Vyzkoušejte si alespoň na chvíli pozici druhého pilota ultralehkého letounu. Pomozte pilotovi při plánování letu, zakreslení trasy, naprogramování palubních přístrojů a o...

Mošnov
3.5 km
Vagonářské muzeum na zámku Studénka
Muzea a historie

V okrese Nový Jičín na severní Moravě se ve stejnojmenném městě nachází Starý a Nový zámek Studénka.

Středověká tvrz stávala ve Studénce už v 15. století, v tom 16. byla...

Studénka
3.7 km
Pilotem na zkoušku - privátní let
Adrenalinové atrakce

Fanouškové létajících zážitků zbystřete. Odteď si totiž kromě vyhlídkového létání můžete vyzkoušet letadlo rovnou řídit a stát se na chvilku pilotem opravdického letounu....

Mošnov
3.8 km
Pilotem letounu na zkoušku
Jiné atrakce

Staňte se alespoň na chvíli druhým pilotem čtyřmístného letounu Cessna 172. Pomozte pilotovi při plánování letu, zakreslení trasy, naprogramování palubních přístrojů a ov...

Mošnov
6.0 km
Rozhledna Bílov
Rozhledny

Na návrší kopce Kanihůra asi půl kilometru od Bílov v okrese Nový Jičín najdete kovový vysílač a rozhlednu v jednom.

Stavba je vysoká přes 62 metrů, vyhlídková plošina s...

Bílov
7.9 km
Zámek Kunín
Hrady a zámky

Na severovýchodní Moravě nedaleko Nového Jičína stojí v obci Kunín stejnojmenný zámek, jedno z nejcennějších barokních šlechtických sídel v oblasti.

Zámek byl vystavěn v...

Kunín
7.9 km
Muzeum v Bílovci
Muzea a historie

V Bílovci u Ostravy na severní Moravě sídlí v barokním domě s mansardovou střechou z poloviny 18. století pobočka Muzea Novojičínska.

Návštěvníci tady najdou stálou expo...

Bílovec
7.9 km
Centrum tradičních technologií Příbor
Muzea a historie

Centrum tradičních technologií Příbor je experimentální pracoviště a muzeum v Příboře v budově bývalého piaristického kláštera. Městské muzeum v Příboře je pobočkou Muzea...

Příbor