Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 1 hodina.
Časová náročnost je přibližně 1 hodina.

Naučná stezka Karla Čapka procházj krajem mezi obcí Stará Huť u Dobříše a údolím říčky Kocáby. Seznamuje především s místy spjatými s pobytem známého českého spisovatele.

Stezka začíná nedaleko Památníku Karla Čapka ve Staré Huti. Nabízí tři okruhy o délce 2, 7 a 10 km a návštěvníci zde najdou deset informačních panelů, které se věnují místní historii, fauně a floře. Seznámíte se také s historii místní hutní výroby a navštívíte místa, kde se dříve nacházely zpracovatelské dílny podél trasy. Část stezky je venována historii trampingu na říčce Kocábě (Hadí řece).

Stezka vede převážně po vozových cestách a pěšinách. Trasa je dobře značena oranžovým piktogramem psa Dášenky takže orientace není problematická. Stezka není bezbariérová, ale s terénním kočárkem se dá projet, pouze je třeba být připraven na přechod úzkou a vratkou lávkou přes Kocábu mezi čtvrtou a pátou zastávkou.

Stezka je vhodná i pro školní výlety a pro studenty jsou k dispozici pracovní listy pro předškoláky, základní a střední školy. Tyto listy si můžete zdarma doma vytisknout nebo za symbolickou cenu zakoupit v Památníku Karla Čapka.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Stará Huť
Mapa
Turistická mapa (GPS 49.77745, 14.20861)
Google mapy (navigace)
Sylva Rűcklová • srp 2023
„Stezka byla hezká, ale netvrdila bych,že je vhodná pro terénní kočárky. Převážná část tedy ano, ale lavka+ úsek za ní se téměř nedal projít natož jet s kočárkem.... takže pro rodiny s kočárky nedoporučuji “
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Naučná stezka Karla Čapka

0.4 km
Památník Karla Čapka
Muzea a historie

Památník Karla Čapka se nachází ve Staré Huti u Dobříše. Je zřízen v domě, kde spisovatel pobýval v posledních třech letech svého života a je věnována životu a dílu tohot...

Stará Huť
2.2 km
Zámek Dobříš
Hrady a zámky

V Dobříši ve středních Čechách stojí rozsáhlý rokokový zámek s nádhernou zahradou, který si zahrál v celé řadě filmů.

Současnou podobu zámek získal v polovině 18. stolet...

Dobříš
6.2 km
Muzeum těžby a zpracování zlata
Muzea a historie

V Novém Kníně nedaleko od středočeské Příbrami má v historické budově tzv. Mincovny z 15. století svůj domov zajímavé muzeum.

Muzeum těžby a zpracování zlata si pro své ...

Nový Knín
6.4 km
Zoopark jeleni Homole
Zoologické a botanické zahrady

Zoopark Jelen Homole je malý, avšak útulný zoopark, který se zaměřuje na kontakt se zvířaty v přirozeném prostředí. Zvířata zde žijí po celý rok venku, v souladu s jejich...

Homole
9.5 km
Rozhledna Studený vrch
Rozhledny

Na Studeném vrchu, druhém nejvyšším vrchu pohoří Hřebeny, stojí asi 3 kilometry od Hostomic nedaleko Dobříše původně zeměměřičská věž, dnes rozhledna Studený vrch.

Výhle...

Dobříš
10.0 km
Muzeum Špýchar - Prostřední Lhota
Muzea a historie

V obci Prostřední Lhota u Příbrami ve středních Čechách se nachází zajímavé muzeum, sídlící v mohutné čtyřpodlažní barokní budově, vystavěné už v roce 1770.

Muzeum Špých...

Chotilsko
10.4 km
Let akrobatickým letadlem
Adrenalinové atrakce

Obyčejný vyhlídkový let zvládne každý, ale co takhle let akrobatickým letadlem? Nebudete tušit, kde je země a kde je obloha. Takhle vypadá pravý adrenalinový zážitek pro ...

Drásov
10.4 km
Rozhledna Veselý vrch
Rozhledny

V Benešovské pahorkatině se u obce Mokrsko na Veselém vrchu do nebe vypíná rozhledna stejného jména.

Ze 42 metrů vysoké telekomunikační věže s plošinou ve výšce 25 metrů...

Chotilsko