Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.

Severovýchodně od Brna, metropole jižní Moravy, čeká na návštěvníky nádherná krajina bývalého lomu Hády a údolí Říčky, procházejícího jižní částí Moravského krasu. Projít si ji mohou díky 20 kilometrů dlouhé naučné stezce se 17 zastávkami s informačními tabulemi, díky nimž se seznámí s místní přírodou, historií a geologií oblasti.

Stezka začíná u rozcestí Velká Klajdovka - hájovna, nedaleko od níž zastavují také autobusy městské hromadné dopravy. První zastavení jsou v Hádeckém lomu a v Přírodní rezervaci Hádecká planinka, dále se jde ke hrádku Obřany a k rozcestí Těsnohlídkovo údolí a okolo Svitavy do Obřan, anebo ke skalnímu útvaru Šumbera, odkud je možné pokračovat až Ochozu u Brna.

Nastoupit na stezku je možné ale také na konečné tramvají v Obřanech a odtud jít údolím Svitavy k Obřanskému hradu, do údolí Říčky, pod Horákovský hrad, na Staré zámky a kolem rybníků až do Mariánského údolí.

Kdo by si na 20 kilometrů netroufal, může vyrazit aspoň na 2kilometrový okruh v Hádech, který provází bývalým lomem s řadou chráněných druhů rostlin i živočichů a panoramatickými výhledy na Brno.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Brno
Mapa
Turistická mapa (GPS 49.22837, 16.65328)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Naučná stezka Hády a údolí Říčky

1.4 km
Lamacentrum Hády
Zoologické a botanické zahrady

Na brněnských Hádech se v místech bývalého lomu nachází nedávno otevřené Lamacentrum, kde se bude líbit hlavně rodinám s dětmi. Na ně tady kromě lam alpak čekají také koz...

Brno - Maloměřice a Obřany
2.1 km
Lanové centrum PROUD Brno
Adrenalinové atrakce

V jihomoravské metropoli, Brně, mohou zájemci o adrenalinový zážitek navštívit Lanové centrum PROUD.

Ve venkovním areálu se pořádají akce pro veřejnost, školy i firemní ...

Brno - sever
3.1 km
Koupaliště Zábrdovice
Koupání

V brněnských Zábrdovicích najdete letní koupaliště, které je pro návštěvníky otevřeno v červnu, červenci a sprnu. Najdete zde tři venkovní bazény: 45metrový plavecký bazé...

Brno - Židenice
3.2 km
Rozhledna Ostrá horka
Rozhledny

V Soběšicích v severní části Brna byla v roce 2008 zpřístupněna pěkná rozhledna, ze které se otevírají kruhové výhledy do okolí.

Kovová rozhledna Ostrá horka na vrchu St...

Brno - sever
3.3 km
Koupaliště Královo Pole
Koupání

Na koupališti v brněnském Králově Poli na váš čekají tři bazény: 25metrový s velkou skluzavkou a chrličem pro děti a neplavce, 25metrový plavecký s drahami a skokanskými ...

Brno - Královo Pole
3.5 km
Zetor Gallery
Muzea a historie

Zetor Gallery je netradiční muzeum, ve kterém tradiční výrobce zemědělské techniky představuje nejen pohled do bohaté historie traktorů Zetor, ale i přehlídku techniky mo...

Brno - střed
3.6 km
Vila Tugendhat
Muzea a historie

V brněnských Černých Polích se nachází jeden z největších architektonických skvostů nejen města, ale celé republiky, a dokonce i Evropy.

Na návštěvníky tady čeká funkcio...

Brno - sever
3.8 km
Muzeum romské kultury - Brno
Muzea a historie

Přímo v centru Brna sídlí v oblasti, přezdívané Brněnský Bronx, muzeum věnované romské minoritě.

Muzeum romské kultury bylo na popud romských intelektuálů založeno už na...

Brno - střed