Kontakt
  • GPS: 50.07912, 14.43063
Popis atrakce

V Praze na Novém Městě sídlí naše nejvýznamnější muzejní instituce, Národní muzeum. Novorenesanční budova Národního muze, vystavěná *v roce 1891**, tvoří dominantu celého Václavského náměstí a je jednou z nejvýznamnějších pražských budov.

Národní muzeum bylo založeno na počátku 19. století a je zaměřeno na více vědních a sbírkových oborů od přírodovědných přes historické až po umělecké.

aktuální expozice muzea

Část expozic muzea je vystavena také v takzvané Nové budově bývalého Federálního shromáždění. Pořádají se tady hlavně krátkodobé výstavy, ale návštěvníci si zde mohou prohlédnout i stálou přírodovědeckou expozici Archa Noemova.

Národní muzeum spravuje celou řadu dalších objektů a stálých expozic v Praze i mimo ni, patří k ní také rozsáhlá historická knihovna. Muzeum v průběhu roku organizuje celou řadu kulturních a vzdělávacích akcí pro děti i dospělé.

ubytování Praha
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.07912, 14.43063)
Google mapy (navigace)
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Národní muzeum

0.6 km
Muchovo muzeum
Muzea a historie

V barokním Kaunickém paláci na pražském Starém městě našlo svůj domov jediné muzeum na světě věnované životu a dílu Alfonse Muchy.

Ve stálé expozici se návštěvníci mohou...

Praha - Staré Město
0.7 km
Muzeum Antonína Dvořáka
Muzea a historie

V letohrádku Amerika na Praze 2 má své sídlo stálá expozice Českého muzea hudby a součást Národního muzea, Muzeum Antonína Dvořáka.

Muzeum vzniklo už ve 30. letech 20. s...

Praha - Nové Město
1.0 km
Muzeum komunismu
Muzea a historie

V centru Prahy na Starém Městě sídlí muzeum, věnované jedné z význačných etap vývoje naší země, kterou rámují únorový puč v roce 1948 a listopad 1989, takzvaná Sametová r...

Praha - Staré Město
1.0 km
Muzeum voskových figurin Grévin
Muzea a historie
Praha - Staré Město
1.1 km
Minigolf Kotva
Jiné atrakce

První indoor minigolf v Praze. Zábava pro jednotlivce, randící páry, skupiny, školy i jako prostředí originálních oslav či firemních akcí. U nás naleznete to nejlepší, co...

Praha - Krč
1.1 km
Muzeum voskových figurín Wax Museum
Muzea a historie

V Praze na Starém Městě má svoji adresu Muzeum voskových figurín Wax Museum, kde se návštěvníci mohou tváří v tvář setkat se svými oblíbenými hrdiny, umělci a dalšími zná...

Praha - Staré Město
1.2 km
Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur
Muzea a historie

Na Betlémském náměstí v pražském Starém Městě sídlí v budovách bývalého pivovaru a vinopalny „U Halánků“ jedna ze stálých expozic Národního muzea.

Náprstkovo muzeum asij...

Praha - Staré Město
1.2 km
Muzeum hraček
Muzea a historie

V paláci Clam-Gallas v městské části Praha 1 sídlí Muzeum hraček s rozsáhlou sbírkou, jejíž součástí jsou i předměty z rodinné kolekce filmaře a karikaturisty Ivana Steig...

Praha - Staré Město