Kontakt
  • Václavské nám. 68, Nové Město , Praha
Popis atrakce

V Praze na Novém Městě sídlí naše nejvýznamnější muzejní instituce, Národní muzeum.

Národní muzeum bylo založeno na počátku 19. století a je zaměřeno na více vědních a sbírkových oborů od přírodovědných přes historické až po umělecké.

Novorenesanční budova Národního muzea, vystavěná v roce 1891, tvoří dominantu celého Václavského náměstí. Část expozic muzea je vystavena také v takzvané Nové budově bývalého Federálního shromáždění. Pořádají se tady hlavně krátkodobé výstavy, ale návštěvníci si zde mohou prohlédnout i stálou přírodovědeckou expozici Archa Noemova.

Národní muzeum spravuje celou řadu dalších objektů a stálých expozic v Praze i mimo ni, patří k ní také rozsáhlá historická knihovna. Muzeum v průběhu roku organizuje celou řadu kulturních a vzdělávacích akcí pro děti i dospělé.

Historická budova Národního muzea je v současné době uzavřena z důvodu rekonstrukce, částečné otevření je naplánováno na říjen 2018, úplné pak na únor 2019.

Mapa
Turistická mapa (GPS 50.07912, 14.43063)
Google mapy (navigace)

Nejbližší tipy na výlet v okolí Národní muzeum

0.6 km
Muchovo muzeum
Muzea a historie

V barokním Kaunickém paláci na pražském Starém městě našlo svůj domov jediné muzeum na světě věnované životu a dílu Alfonse Muchy.

Ve stálé expozici se návštěvníci mohou ...

Praha - Staré Město
0.7 km
Muzeum Antonína Dvořáka
Muzea a historie

V letohrádku Amerika na Praze 2 má své sídlo stálá expozice Českého muzea hudby a součást Národního muzea, Muzeum Antonína Dvořáka.

Muzeum vzniklo už ve 30. letech 20. st...

Praha - Nové Město
1.0 km
Muzeum komunismu
Muzea a historie

V centru Prahy na Starém Městě sídlí muzeum, věnované jedné z význačných etap vývoje naší země, kterou rámují únorový puč v roce 1948 a listopad 1989, takzvaná Sametová r...

Praha - Staré Město
1.0 km
Muzeum voskových figurin Grévin
Muzea a historie
Praha - Staré Město