Kontakt
  • Nový Svět 95, Harrachov
Popis atrakce

Severočeský Harrachov je domovem Sklárny Novosad a syn, jejíž součástí je také zajímavé muzeum.

V jedné z nejstarších skláren u nás, založené už na počátku 18. století, se návštěvníci mohou těšit na rozsáhlou sbírku skla, ale také na expozici Dějin sklářské hutě, kde je možné seznámit se s tradiční výrobou broušeného, malovaného a leptaného skla. K vidění jsou historické i současné sklářské výrobky a také unikátní historická brusírna skla, poháněná vodní turbínou.

Kdo má zájem, může se zúčastnit exkurze a sklárnu si prohlédnout v živém provozu.

Součástí sklárny jsou také minipivovar s restaurací, odkud je možné pozorovat skláře při práci, a hotel s pivními lázněmi pro ty, kteří by se v Harrachově chtěli zdržet déle.

otevírací doba a vstupné

Mapa
Turistická mapa (GPS 50.78221, 15.4195)
Google mapy (navigace)

Nejbližší tipy na výlet v okolí Muzeum skla

1.4 km
Koupaliště Harrachov
Koupání

V klidné části města Harrachov v nádherné horské krajině najdete přírodní koupaliště, které patří k jedněm z nejstudenějších u nás. Přesto si zde na své přijdou úplně vši...

Harrachov
1.8 km
Ski muzeum
Muzea a historie

V Harrachově v severních Čechách sídlí unikátní lyžařské muzeum, jehož základem je soukromá sbírka historických exponátů.

Na více než 8 tisících předmětech dnes Ski muzeu...

Harrachov
2.7 km
Mumlavský vodopád
Vodopády

Mumlavský vodopád se nachází na řece Mumlavě a jedná se o jeden z nejvodnatějších vodopádů v Česku. Překonává až 12 metrů vysoké stupně tvořené skalními bloky v žulovém ř...

Harrachov
3.1 km
Lanové centrum PROUD Harrachov
Adrenalinové atrakce

V Harrachově Na Mýtě v severních Čechách čeká na návštěvníky systém netradičních překážek z lan a trámků, zavěšených nad zemí.

Lanové centrum PROUD si připravilo něco pro...

Harrachov
NaVylet.cz