Kontakt
  • GPS: 50.22027, 12.8798
Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 1 hodina.
Časová náročnost je přibližně 1 hodina.

V západočeských Karlových Varech se nachází muzeum, jehož historie sahá až do druhé poloviny 19. století, kdy tady existovala soukromá sbírka předmětů a kuriozit nadšeného sběratele Antona Pittroffa.

Muzeum Karlovy Vary je dnes moderní institucí, kde se návštěvníci mohou seznámit s fenoménem karlovarského lázeňství, ale také tradiční výrobou skla a porcelánu, jáchymovským medailérstvím a mincovnictvím, regionálním národopisem a cínařstvím. Na správném místě je také ten, kdo se chce více dozvědět o architektonických památkách oblasti.

V Karlových Varech jsou k vidění rozsáhlé sbírky užitého umění - cín, sklo, porcelán, nábytek -, národopisné sbírky, nábytek, textil, nářadí a nástroje, sbírky uměleckých řemesel a práce karlovarských puškařů a brusičů vřídlovce, sbírky k vývoji lázeňství, sbírky regionální grafiky, plastik, obrazů, starých tisků, ale také kolekce archeologické a přírodovědné.

Stálá expozice muzea představuje dějiny a přírodu Karlovarska a zájemci se tady dozví více také o místní porcelánce a sklárně Moser. Expozici je možné prohlédnout si samostatně i s průvodcem.

V muzeu se v průběhu roku pořádají nejrůznější akce a výstavy.

Může se Vám hodit: ubytování Karlovy Vary
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.22027, 12.8798)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Muzeum Karlovy Vary

0.3 km
Vyhlídka Jelení skok - Mayerův gloriet
Rozhledny

Přímo nad karlovarskou lázeňskou kolonádou najdou návštěvníci západních Čech vůbec nejstarší vyhlídkovou stavbu celého města.

Na skalním ostrohu vysoko nad městem ji tad...

Karlovy Vary
0.4 km
Vyhlídka Karla IV.
Rozhledny

Vyhlídka Karla IV. je nejstarší rozhlednou v Karlových Varech - postavena byla už v roce 1876 a inspirací pro ni byla rozhledna v německém Schleswigu.

Pseudogotická stav...

Karlovy Vary
0.4 km
Termální pramen Vřídlo
Jiné atrakce

V centru Karlových Varů v západních Čechách vyvěrá Vřídlo. Největší pramen minerální vody karlovarských lázní je se svými 73 stupni Celsia nejteplejším termálním pramenem...

Karlovy Vary
0.6 km
Reflexní masáž nohou
Jiné atrakce

Teorie reflexních masáží je postavena na teorii energetických drah, neboli meridiánů. Ty propojují chodidla se všemi tělesnými orgány a masáž nohou tak působí blahodárně ...

Karlovy Vary
0.6 km
Rozhledna Diana
Rozhledny

Nad Grandhotelem Pupp v Karlových Varech se na Vrcholu přátelství vypíná k nebi rozhledna Diana.

Z 25metrové stavby, na kterou si můžete buď vyšlápnout po schodech, nebo...

Karlovy Vary
0.6 km
Thajská masáž
Jiné atrakce

Představte si masážní salón jako kousek thajského ráje. A do jednoho takového ráje se vypravíte i vy. Tlumené světlo svíček, vůně orchidejí a příjemná hudba dokreslují ex...

Karlovy Vary
0.6 km
Motýlí dům v komplexu Diana
Zoologické a botanické zahrady

Jižně od centra Karlových Varů se v severní části Slavkovského lesa nachází komplex Diana s hezkým Motýlím domem.

Tropická zahrada je domovem exotických motýlů z celého...

Karlovy Vary
0.6 km
Masáž horkou čokoládou
Jiné atrakce

Čokoláda je od věku věků oblíbená nejen pro svou chuť, ale také pro své blahodárné účinky. Nechte je působit na celé své tělo v rafinovaném spojení s hřejivou masáží. Nej...

Karlovy Vary