Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 1 hodina.
Časová náročnost je přibližně 1 hodina.

V jižní části Brna v městské části Horní Heršpice leží na pravém břehu řeky Svratky Mini ZOO Jižanský dvorek. Malinká městská zoo vznikla v roce 2009 na neudržovaném a zarostlém pozemku, dnes je domovem několika desítek zvířat.

Na návštěvníky tady čekají oslíci, poníci, daňci, kozy, ovce, prasata, ale také husy a slepice, každé zvíře má své jméno. Kromě domácích a lesních druhů se na Jižanském dvorku zabydleli také exotičtí klokánci, kteří spolu s ostatními sdílí tři přístřešky.

Místní jezírko se plní vodou ze staré, původně zasypané studny, která už ale zase dává pitnou vodu, kde se dnes prohání kapři a na hladině kachny. Dětem je k dispozici malé, ale hezké hřiště, ale najdou se tady i stolek a lavičky k posezení.

Až k minizoo se dá dojet autem, parkování není problém. Kdo nemá vlastní dopravu, může jet tramvají: vystoupit je nejlepší na konečné zastávce tramvaje v Komárově, odkud je to už jen asi 10 minut pěšky.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Brno
Mapa
Turistická mapa (GPS 49.17117, 16.61863)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Mini ZOO Jižanský dvorek

0.2 km
Přírodní koupaliště Biotop
Koupání

Přírodní koupaliště Biotop najdete na klidném místě u řeky Svratky. Je výjimečné tím, že oproti klasickým bazénům se zde nepoužívají k čištění žádné chemické látky. Biolo...

Brno - jih
2.3 km
Privátní let balónem na Jihomoravsku
Jiné atrakce

Představte si, jak se vznášíte v oblacích pod obřím balónem, který pohání horký vzduch a vzdušné proudy. Let s balónem představuje autentickou romantiku. Celý koš bude je...

Brno - střed
2.3 km
Úniková hra Ztracené město
Adrenalinové atrakce

Slavný dobrodruh se vydal hledat bájné Ztracené město a už se nikdy nevrátil. Vydáváte se po jeho stopách do husté džungle a doufáte, že Vás jeho zapomenuté poznatky zave...

Brno - střed
2.3 km
Jump Academy
Jiné atrakce

Kladete si často otázku “kam za rodinou zábavou a zdravým pohybem v Brně”? Jednoduchá odpověď – přijďte si zaskákať k nám do Jump Academy Brno!

Jump Academy – naše zába...

Brno - jih
2.4 km
Katedrála sv. Petra a Pavla
Sakrální památky

V centru moravské metropole se v Denisových sadech nachází dominanta Brna, katedrála sv. Petra a Pavla. Počátky Petrova, jak se katedrále také říká, spadají až do 11. - 1...

Brno - střed
2.4 km
Mendelianum - atraktivní svět genetiky
Muzea a historie

Ve středu jihomoravské metropole, Brně, sídlí v budově Biskupského dvora nová interaktivní expozice Moravského zemského muzea na téma genetiky.

Expozice "Mendelianum - a...

Brno - střed
2.4 km
Moravské zemské muzeum - Dietrichsteinský palác
Muzea a historie

V centru Brna na Zelném trhu stojí nádherná historická budova Dietrichsteinského paláce, v níž sídlí zajímavé muzeum.

Palác byl vystavěn v letech 1614-1618 jako rodové s...

Brno - střed
2.4 km
Biskupský dvůr - MZM
Muzea a historie

V historickém centru Brna nedaleko kostela svatého Petra a Pavla se nachází areál Biskupského dvora, původně gotická stavba proboštství brněnské kapituly.

Už od roku 181...

Brno - střed