Kontakt
  • GPS: 49.32165, 13.69835
Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 1.5 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 1.5 hodiny.

Na místě tvrze ze 13. století stojí v Horažďovicích hezký barokní zámek.

V zámku Horažďovice dnes sídlí Městské muzeum, a tak je tady možné prohlédnout si kromě historických interiérů také zajímavé expozice.

Velký sál je vyzdoben nádhernými freskami, zámecká kaple Povýšení svatého Kříže pochází z konce 17. století a ze čtyřpatrové věže je nádherný výhled na město a okolí. V přízemí zámku je divadelní sál, kde se pořádají od října do dubna pravidelná loutková představení. Kromě stálých expozic (národopis, mineralogie, ukázka zámeckého pokoje, řemeslná dílna, expozice prácheňských marionet) nabízí návštěvníkům také sezoní výstavy.

V interaktivní dílně „Návrat k tradicím“, si návštěvníci mohou vyzkoušet, jak se žilo na vsi v době před sto lety. Stačí zavolat či poslat e-mail 3 dny dopředu a dílna bude pro vás připravena. Pro minimálně 8 osob (a maximálně do 30 lidí) je možnost zkusit si stará řemesla z Pošumaví jako např. kramplování, předení, tkaní na žakárovém nástavci, paličkování a výrobu ze dřeva. Dílna je určena návštěvníkům ve věku 4 – 100 let.

Prohlídky jsou v zámecké části s průvodcem, prohlídka muzejní části a výstav je samostatná. Prohlídka trvá cca 1,5 hod., v ceně vstupného je i návštěva přilehlé Městské galerie s výstavami regionálních autorů a stálá expozice alpských minerálů „Diagnóza krystal“. U galerie se nachází Turistické informačnáí centrum, bohatě vybavené mapami, pohlednicemi, informacemi o okolí a suvenýry.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Horažďovice
Mapa
Turistická mapa (GPS 49.32165, 13.69835)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Městské muzeum na zámku Horažďovice

0.4 km
Aquapark Horažďovice
Koupání

Do Horažďovic se můžete přijít vykoupat do plaveckého bazénu s 62 metrů dlouhým toboganem. Mezi dalšími atrakcemi jsou perličková lázeň, divoká řeka a kulový vodotrysk, p...

Horažďovice
1.4 km
Zřícenina hradu Prácheň
Zříceniny

Prácheň je zřícenina gotického hradu ze 14. století. Stejně se jmenovala i zaniklá vesnice v podhradí kolem starobylého kostela sv. Klimenta, jenž se dochoval dodnes.

Na...

Horažďovice
7.5 km
Zřícenina hradu Rabí
Zříceniny

Rabí je zřícenina hradu ze 14. století ležící na vyvýšeném ostrohu nad řekou Otavou. Je to rozlohou největší hrad v Česku. Na počátku 14. století stávala na místě hradu t...

Rabí
8.8 km
Čertův náramek
Turistika

U Slatiny jihovýchodně od Plzně se nachází zajímavý skalní útvar, který ale není úplně snadné objevit. Čertův náramek totiž není nijak značený a kdo neví, za čím jde, můž...

Slatina
8.8 km
Zřícenina hradu Budětice (Džbán)
Zříceniny

Budětice jsou zřícenina hradu asi 1 kilometr severně od Budětic na vrchu Džbán. Hrad byl založen pravděpodobně ve druhé polovině 13. století pány z Budětic.

Hrad jeho po...

Budětice
9.4 km
Zámek Chanovice
Hrady a zámky

V jihočeských Chanovicích si je možné prohlédnout zámecký areál s budovou zámku, hospodářským dvorem a původně románským kostelem.

Už ve 13. století stávala na tomto mís...

Chanovice
9.5 km
Rozhledna na Chlumu
Rozhledny

U obce Chanovice východně od Klatov stojí na zalesněném vrcholu Chlumu v nadmořské výšce 608 metrů unikátní rozhledna.

Rozhledna na Chlumu byla z betonových cihel vysta...

Chanovice
9.5 km
Katovická hora
Turistika

Katovická hora (též Kněží hora) je vrchol v Blatenské pahorkatině nedaleko od Katovic. Ve vrcholovém prostoru hory se nacházejí pozůstatky středověkého hradiště. Těžiště ...

Katovice