Kontakt
  • Husovo náměstí 43/44, Lomnice nad Popelkou
Popis atrakce

V Lomnici nad Popelkou v severovýchodních Čechách sídlí v neoklasicistním Šlechtově “Hrubém domě” na Husově náměstí městské muzeum, ve kterém si přijdou na své úplně všichni.

Pro své návštěvníky si Městské muzeum Lomnice nad Popelkou připravilo hned několik stálých expozic. Jejich prostřednictvím se seznámí nejen s historií a národopisem Lomnicka, ale také minerály Českého ráje a Podkrkonoší či díly významných regionálních výtvarníků.

V přírodovědné části jsou k vidění zkameněliny fauny a flóry prvohor a druhohor, ale také acháty nebo jaspisy. Zájemci si mohou dále prohlédnout třeba archeologické nálezy z pravěku a středověku nebo kopii listu z Dalimilovy kroniky.

Součástí muzea je také Památník rodu Šlechtů s ukázkami militárií, porcelánu a obrazů klasiků české malby. Unikátní jsou pak funkční “hodiny s vodotryskem”, pokojový orloj nebo neogotický nábytek.

Muzeum pořádá v průběhu roku krátkodobé výstavy, koncerty a přednášky a nabízí i prohlídky historického centra města s průvodcem.

otevírací doba a vstupné

Mapa
Turistická mapa (GPS 50.53105, 15.37198)
Google mapy (navigace)

Nejbližší tipy na výlet v okolí Městské muzeum Lomnice nad Popelkou

1.0 km
Koupaliště Lomnice nad Popelkou
Koupání

Na úpatí hory Tábor v Lomnici nad Popelkou najdete nově zrekonstruované koupaliště s velkým bazénem s ostrůvkem uprostřed. Bazén nabízí kromě plavecké také mělkou část vy...

Lomnice nad Popelkou
3.2 km
Allainova věž
Rozhledny

U Lomnice nad Popelkou mezi Turnovem a Jičínem je postavena rozhledna s tajemným názvem Allainova věž.

Rozhledna nese jméno místního knížete, jenž zahynul při koňských do...

Lomnice nad Popelkou
3.3 km
Zřícenina hradu Kozlov
Zříceniny

Kozlov je zřícenina hradu na kopci nedaleko obce Lomnice nad Popelkou. Podle nalezené keramiky vznikl hrad ve 14. století. Písemné zprávy z doby jeho existence ale nejsou...

Lomnice nad Popelkou
5.5 km
Zřícenina hradu Bradlec
Zříceniny

Bradlec je zřícenina hradu na ostrém čedičovém vrchu, 500 metrů od Újezdce, městské časti obce Syřenov. Hrad byl postaven Jaroslavem z Turnova koncem 13. století. Několik...

Syřenov