Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.

V obci Radonice severovýchodně od centra Prahy si spoustu zábavy užijí zejména rodiny s dětmi. Čeká tady na ně malý, ale hezký zoopark, který chová hospodářská i divoce žijící zvířata střední Evropy. Svůj domov tady našla i celá řada odložených či zraněných zvířat.

Aktuálně jich v parku chovají asi 90 druhů - mezi nimi kozy, ovce, prasata, husy, kachny, králíky, holuby, lišku, bažanty, koroptve, muflona, divoká prasata, jezevce - a některá z nich si mohou návštěvníci taky pohladit nebo nakrmit, a to buď vlastní zeleninou a ovocem nebo krmivem zakoupeným přímo v zooparku.

Při procházce po hezkém přírodním areálu uvidí zájemci mnoho druhů ptactva, hospodářských i divokých zvířat. Pro děti jsou tady hračky, pískoviště, houpačky nebo trampolína a ani hlady tu nikdo nezemře - k dispozici je drobné občerstvení.

Na milovníky rostlin čeká řada společenstev a rozmanitých biotopů - od sprašových a kamenných stepí přes váté písky, luční společenstva až po rašeliniště, vodní plochy nebo stinná stanoviště okrajů lesů. Daří se tady i vzácným orchidejím.

K zooparku se dá dojet autem, do Radonic ale z Prahy jezdí také autobus - ze zastávky je to sem už potom asi jen 700 metrů pěšky, a to zvládne každý.

Může se Vám hodit: ubytování Radonice (okres Praha-východ)
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.14151, 14.61614)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Kontaktní Zoopark Radonice

1.4 km
Hrad Jenštejn
Zříceniny

Jenštejn je zřícenina hradu ze 13. století ve stejnojmenné obci. Od konce 16. století byl hrad neobydlený a za třicetileté války byl vypálen švédským vojskem. Až koncem 1...

Jenštejn
2.3 km
Naučná stezka Vinořský park a Satalická bažantnice
Turistika

V pražských Satalicích v severovýchodní části hlavního města našla svůj domov zajímavá naučná stezka, která návštěvníky provede hned po dvou chráněných územích: přírodní ...

Praha - Vinoř
3.7 km
Chvalský zámek
Muzea a historie

V pražských Horních Počernicích, na samém okraji hlavního města, stojí zámek vystavěný na místě bývalé tvrze z 15. století.

Chvalský zámek byl pro veřejnost otevřen tepr...

Praha - Horní Počernice
3.8 km
Ctěnický zámek
Hrady a zámky

V osadě Ctěnice v Praze 9 stojí renesanční zámek, zmiňovaný jako gotická tvrz už ve 14. století. Za mohutnou kamennou zdí si návštěvníci mohou prohlédnout nejen samotný z...

Přezletice
4.1 km
Divoký Hummer 2 v 1
Adrenalinové atrakce

Sedněte za volant fenomenálního Hummeru H2 a proveďte tento kolos překážkami speciálně připraveného terénního okruhu přes překážky, brody a náklony. S notnou dávkou adren...

Praha - Horní Počernice
5.8 km
Oblastní muzeum Praha - východ
Muzea a historie

V Brandýse nad Labem severovýchodně od Prahy má v renesančním Arnoldinovském domě sídlo Oblastní muzeum Praha-východ.

V rámci stálé expozice muzea, založeného už před ví...

Brandýs nad Labem-Stará Boleslav
5.9 km
Letecké muzeum Kbely
Muzea a historie

V areálu historického vojenského letiště v pražských Kbelích sídlí letecké muzeum, které bylo založeno už v roce 1968 a které patří k jedněm z největších v Evropě.

Letec...

Praha - Kbely
6.2 km
Zámek Brandýs nad Labem
Hrady a zámky

V Brandýse nad Labem/Staré Boleslavi se nad řekou Labe k nebi vypíná hrad, později přestavěný na dnešní velkolepý zámek.

Historie hradu spadá až do 15. století, kdy na n...

Brandýs nad Labem-Stará Boleslav