Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 3 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 3 hodiny.

Kočičí kameny jsou skupina žulových skal jižně od turistické chaty Hubertky v Jizerských horách. Pojmenování místa vychází z podoby skály, která připomíná kočičí hlavu.

Podle pověsti se ve skalách ukrývají poklady. Pro poklady se kdysi na Velký pátek vydala matka s děckem. Když se skála otevřela, matka se snažila nabrat z pokladů co možná nejvíce, a proto si dítě odložila. Najednou se však skála uzavřela a dítě zůstalo uvnitř. Matka pak musela vydržet celý rok, než se ve stejný den skála zase rozestoupila a dítě vydala.

Do skály jsou vytesány schody, po nichž je možné vystoupat na oplocenou vyhlídku s pěkným výhledem do okolí. Od chaty Hubertky k ní vede krátká značená turistická stezka.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Lázně Libverda
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.88709, 15.23081)
Google mapy (navigace)
Anonym • srp 2020
„Na Kočičích kamenech můžete slézt i ferratu (ferrata Kočičí kameny). Helma a úvazky samozřejmě sebou. “
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Kočičí kameny

2.6 km
Skalní vyhlídka Paličník
Turistika

V Jizerských horách nedaleko od obce Bílý Potok se na samé hranici Česka s Polskem nachází vrcholové skalisko Paličník (944 m n. m.).

Na vrcholu Paličníku, ležícího na ú...

Bílý Potok
2.9 km
Rozhledna na Smrku - 1124 m n. m.
Rozhledny

Na nejvyšší hoře české části Jizerských hor, Smrku, se k nebi vypíná rozhledna stejného jména. Rozhledna na Smrku stávala už v polovině 19. století, ta stávající pochází ...

Nové Město pod Smrkem
2.9 km
Vyhlídky nad Lázněmi Libverda
Turistika

Do Lázní Libverda ve Frýdlantském výběžku v samém severním cípu Česka by měli vyrazit všichni milovníci hezkých výhledů. Jen co by kamenem dohodil od sousedního Polska, t...

Lázně Libverda
3.2 km
Přírodní koupaliště Hejnice
Koupání

Od května do září se vykoupete v přírodním koupališti v Hejnicích v podhůří Jizerských hor. Kromě nádherných výhledů tady na vás čekají velká betonová nádrž a dětské brou...

Hejnice
3.6 km
Frýdlantské cimbuří
Turistika

Severovýchodně od Liberce se v samém severním cípu Česka nachází na území Jizerských hor Frýdlantské cimbuří. Skalní skupina, připomínající cimbuří frýdlantského zámku, l...

Hejnice
3.6 km
Vodopád Černého potoka
Vodopády

Vodopád Černého potoka se nachází v Jizerských horách na Černém potoce. Výška vodopádu je 7 metrů a je obklopen strmými svahy Frýdlantského cimbuří.

Vznikl zaklíněním mo...

Hejnice
3.8 km
Polední kameny
Turistika

Nedaleko od Liberce v severních Čechách se v Jizerských horách nachází vrcholové skalisko Polední kameny (1 006 m n. m.).

Na samotném vrcholu se nalézá několik skalních ...

Hejnice
4.2 km
Vyhlídka Poustevníkův kámen
Turistika

V Hejnicích ve Frýdlantském výběžku severně od Liberce najdou návštěvníci severních Čech hezkou vyhlídku, která před několika lety prošla pěknou úpravou.

Vyhlídka Pouste...

Hejnice