Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.

U obcí Ovčáry a Křenek, jen co by kamenem dohodil severně od Prahy, se rozkládá jezero Křenek Ovčáry. Na jeho místě dříve stával kopec Na Homolce, který byl ale mezi lety 1958-1963 vytěžen na písek.

Dnes se tady nachází nádherné rekreační jezero o ploše asi 18 hektarů, obklopené ze tří stran poli, z jedné lesem, kolem něhož vznikla známá rekreační oblast. Návštěvníci se tady mohou těšit na průzračně čistou vodu a hezké písčité pláže.

Kdo by se chtěl v létě zdržet déle, může se ubytovat v kempu Kačer, kde se dá parkovat a kde je také k dispozici občerstvení. Na břehu jezera našel svůj domov klub vodního lyžování a wakeboardingu, je tady ale také hřiště na plážový volejbal, a tak si tady na své přijdou i milovníci aktivního trávení času.

Až k jezeru se dá dojet autem, parkování tady není problém. Kdo nemá vlastní dopravu, může sem zamířit vlakem. Z železniční stanice v Ovčárech je to k jezeru pěšky asi kilometr, z Dřís potom kilometr a půl.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Ovčáry (okres Mělník)
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.24749, 14.61692)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Jezero Krenek - Ovčáry

3.4 km
Jezero Konětopy
Koupání

Zažijte koupání jako u moře a to ani nemusíte jezdit do Chorvatska. Jezero Konětopy je zatopený pískový lom s krásně čistou vodou na koupání a potápění. Plocha je z části...

Konětopy
3.7 km
Jezero Lhota
Koupání

Nedaleko od Prahy se na místě bývalého štěrkopískového lomu rozkládá obrovská vodní plocha s nádherně čistou a teplou vodou.

K opalování a relaxaci zvou pěkné písečné pl...

Dřísy
5.7 km
Proboštská jezera
Koupání

Proboštská jezera jsou nově otevřené přírodní koupaliště nedaleko Brandýsa nad Labem. Na jeho hladině je prostorné plovoucí molo, ze kterého je možné skákat do vody.

Opa...

Brandýs nad Labem-Stará Boleslav
7.5 km
Oblastní muzeum Praha - východ
Muzea a historie

V Brandýse nad Labem severovýchodně od Prahy má v renesančním Arnoldinovském domě sídlo Oblastní muzeum Praha-východ.

V rámci stálé expozice muzea, založeného už před ví...

Brandýs nad Labem-Stará Boleslav
7.6 km
Zámek Brandýs nad Labem
Hrady a zámky

V Brandýse nad Labem/Staré Boleslavi se nad řekou Labe k nebi vypíná hrad, později přestavěný na dnešní velkolepý zámek.

Historie hradu spadá až do 15. století, kdy na n...

Brandýs nad Labem-Stará Boleslav
10.5 km
Hrad Jenštejn
Zříceniny

Jenštejn je zřícenina hradu ze 13. století ve stejnojmenné obci. Od konce 16. století byl hrad neobydlený a za třicetileté války byl vypálen švédským vojskem. Až koncem 1...

Jenštejn
10.9 km
Slatinné lázně Toušeň
Koupání

V Toušni, na soutoku Labe a Jizery asi 25 kilometrů od Prahy, najdete slatinné lázně, uzavřený lázeňský areál s komplexem budov s vlastní kolonádou a ubytovací kapacitou ...

Lázně Toušeň
11.5 km
Zámecký areál Ctěnice
Muzea a historie

Pro ty, kteří hledají jedinečnou a zajímavou turistickou atrakci, je zámecký areál v obci Ctěnice nedaleko Prahy tím pravým místem. Tento malebný zámek má dlouhou histori...

Praha - Vinoř